TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mo (Brendan Fraser) en zijn dochter Meggie worden op straat aangevallen door een verwilderde man. Meggie vraagt haar vader wat dat te betekenen heeft.
Dan komt de aap uit de mouw: haar vader kan door teksten voor te lezen personages uit boeken tot leven brengen. Ook kan hij mensen verplaatsen naar de boekenwereld. Al snel blijkt dat Mo ooit een aantal gemene boekpersonages tot leven heeft gebracht. Een van hen is al jaren op zoek naar Mo. Hij wil in Inkheart diens talent gebruiken voor zijn eigen – minder frisse – doeleinden.
Tot overmaat van ramp verdwijnt Meggies moeder ook nog in een boek. Vader en dochter moeten samenwerken om de schurken te stoppen en Meggies moeder te redden.
Inkheart is gebaseerd op een boek van de Duitse schrijfster Cornelia Funke. Het boek is het eerste deel van een trilogie, maar de andere twee delen werden nooit verfilmd.
Hoofdrolspeler Brendan Fraser was de eerste keus van Funke. Logisch ook: ze baseerde het personage Mo op de acteur. De producenten van de film wilde eigenlijk een bekendere acteur voor de hoofdrol. Funke stond erop dat Fraser Mo zou spelen.
Makers van Klem komen met serie De Prijs: met Teun Luijkx, Emma Josten en Georgina Verbaan
15:47The Voice of Holland: dit is het team van Suzan en Freek
14:30Steun en toeverlaat van André van Duin overleden: 'Bedankt'
13:28Kijkers krijgen geen genoeg van livestreams met dikke papegaaien en rondtrekkende vissen
13:22Peter Pannekoek deelt onthutsend verhaal over Toeslagenaffaire-slachtoffers: 'Het is echt hard'