TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mo (Brendan Fraser) en zijn dochter Meggie worden op straat aangevallen door een verwilderde man. Meggie vraagt haar vader wat dat te betekenen heeft.
Dan komt de aap uit de mouw: haar vader kan door teksten voor te lezen personages uit boeken tot leven brengen. Ook kan hij mensen verplaatsen naar de boekenwereld. Al snel blijkt dat Mo ooit een aantal gemene boekpersonages tot leven heeft gebracht. Een van hen is al jaren op zoek naar Mo. Hij wil in Inkheart diens talent gebruiken voor zijn eigen – minder frisse – doeleinden.
Tot overmaat van ramp verdwijnt Meggies moeder ook nog in een boek. Vader en dochter moeten samenwerken om de schurken te stoppen en Meggies moeder te redden.
Inkheart is gebaseerd op een boek van de Duitse schrijfster Cornelia Funke. Het boek is het eerste deel van een trilogie, maar de andere twee delen werden nooit verfilmd.
Hoofdrolspeler Brendan Fraser was de eerste keus van Funke. Logisch ook: ze baseerde het personage Mo op de acteur. De producenten van de film wilde eigenlijk een bekendere acteur voor de hoofdrol. Funke stond erop dat Fraser Mo zou spelen.
Als je geen moment wil missen van de Premier League Darts 2026 vanuit Ahoy in Rotterdam dan is er goed nieuws, want het spektakel is gewoon te volgen op televisie!
Pauw & De Wit gemist? Angela de Jong houdt wrange smaak over Marco Borsato
10:00Art Rooijakkers over Survive Your Family: 'Het is een mix van Expeditie Robinson en Rooijakkers over de Vloer'
09:41SBS6 zendt veelbesproken aflevering van Sergio in Italië met Marco Borsato uit
07:47KRO-NCRV-programma De Reünie keert voorlopig niet terug op televisie
07:44De TV van gisteren: Aflevering Het Verhaal van Nederland maakt diepe indruk op kijkers