TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De tienjarige Jojo (Roman Griffin Davis) zet zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vol enthousiasme in voor de Hitlerjugend.
En dat niet alleen: zijn denkbeeldige vriend is niemand minder dan Hitler zelf (Taika Waititi, die de film ook regisseerde).
Als Jojo ontdekt dat zijn moeder (Scarlett Johansson) een Joodse onderduiker verborgen houdt, stelt dat hem voor een dilemma. Joden zijn de vijand, dus hij zou Elsa (Thomasin McKenzie) eigenlijk moeten aangeven, maar daarmee brengt hij zijn eigen moeder in gevaar. Bovendien begint hij steeds meer voor Elsa te voelen. Had Hitler dan toch geen gelijk?
Met Jojo Rabbit, naar de roman Caging skies van Christine Leunens, maakt Waititi een gewaagde mix van satire, confronterend oorlogsdrama en een coming-of-ageverhaal.
Taika Waititi had een duidelijke reden om Hitler zelf te willen spelen. Hitler zou het niet leuk hebben gevonden door iemand die Maori en Joods is, dus daarom vond Waititi het wel een mooie belediging naar hem toe. Hij deed ook geen onderzoek naar Hitler om de rol te kunnen spelen, want dat vond hij niet nodig.
Ook zondag extra uitzending Pauw & De Wit
11:04Linda de Mol over nieuw seizoen In de Ring: 'Dit zal mij niet nog een keer gebeuren'
10:33Klaas uit Winter Vol Liefde geeft update na lelijke val: 'Herstel gaat niet goed'
10:21Molloten nog niet te spreken MolTalk vóór Wie is de Mol?: 'Nul toegevoegde waarde'
08:43De TV van gisteren: zelfs tegenover Wie is de Mol? is Gerard Joling niet klein te krijgen