TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De tienjarige Jojo (Roman Griffin Davis) zet zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vol enthousiasme in voor de Hitlerjugend.
En dat niet alleen: zijn denkbeeldige vriend is niemand minder dan Hitler zelf (Taika Waititi, die de film ook regisseerde).
Als Jojo ontdekt dat zijn moeder (Scarlett Johansson) een Joodse onderduiker verborgen houdt, stelt dat hem voor een dilemma. Joden zijn de vijand, dus hij zou Elsa (Thomasin McKenzie) eigenlijk moeten aangeven, maar daarmee brengt hij zijn eigen moeder in gevaar. Bovendien begint hij steeds meer voor Elsa te voelen. Had Hitler dan toch geen gelijk?
Met Jojo Rabbit, naar de roman Caging skies van Christine Leunens, maakt Waititi een gewaagde mix van satire, confronterend oorlogsdrama en een coming-of-ageverhaal.
Taika Waititi had een duidelijke reden om Hitler zelf te willen spelen. Hitler zou het niet leuk hebben gevonden door iemand die Maori en Joods is, dus daarom vond Waititi het wel een mooie belediging naar hem toe. Hij deed ook geen onderzoek naar Hitler om de rol te kunnen spelen, want dat vond hij niet nodig.
Wanneer is LUBACH weer terug op tv?
12:55Erica Terpstra tóch nog op reis voor MAX?
12:11B&B Vol Liefde: 'Nee Ceciel, ik wil niet meer met je eten'
11:15Zus van Fabiënne uit De Bondgenoten spreekt zich uit over gerucht: 'Het is te bizar voor woorden'
10:05De allereerste beelden van het vijftiende seizoen van Urk! zijn verschenen