TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De tienjarige Jojo (Roman Griffin Davis) zet zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vol enthousiasme in voor de Hitlerjugend.
En dat niet alleen: zijn denkbeeldige vriend is niemand minder dan Hitler zelf (Taika Waititi, die de film ook regisseerde).
Als Jojo ontdekt dat zijn moeder (Scarlett Johansson) een Joodse onderduiker verborgen houdt, stelt dat hem voor een dilemma. Joden zijn de vijand, dus hij zou Elsa (Thomasin McKenzie) eigenlijk moeten aangeven, maar daarmee brengt hij zijn eigen moeder in gevaar. Bovendien begint hij steeds meer voor Elsa te voelen. Had Hitler dan toch geen gelijk?
Met Jojo Rabbit, naar de roman Caging skies van Christine Leunens, maakt Waititi een gewaagde mix van satire, confronterend oorlogsdrama en een coming-of-ageverhaal.
Taika Waititi had een duidelijke reden om Hitler zelf te willen spelen. Hitler zou het niet leuk hebben gevonden door iemand die Maori en Joods is, dus daarom vond Waititi het wel een mooie belediging naar hem toe. Hij deed ook geen onderzoek naar Hitler om de rol te kunnen spelen, want dat vond hij niet nodig.
De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
10:00Wat kijkt MAFS-seksuoloog Eveline Stallaart op televisie?
09:43De eerste beelden van Ex on the Beach: Double Dutch 2026 zijn verschenen
09:02Dit programma vervangt Weet Ik Veel op RTL 4
08:39LIVESTREAM: Ronald Koeman onthult welke spelers hij meeneemt naar het WK Voetbal 2026