TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jonah Hex (Josh Brolin) is ook niet zomaar een premiejager: hij kan doden tot leven wekken. Niet voor altijd, maar net lang genoeg om ze de informatie te ontlokken die hij nodig heeft.
Dat trucje komt Jonah Hex goed van pas als het Amerikaanse leger hem vraagt de doorgedraaide generaal Quentin Turnbull (John Malkovich) op te pakken. Die opdracht kan Jonah niet weigeren.
Al is het maar omdat hij zelf ook nog een appeltje met Turnbull te schillen heeft.
Turnbull en zijn rechterhand Burke (Michael Fassbender) hebben namelijk de dood van Jonahs gezin op hun geweten. En ze hebben zijn gezicht zo toegetakeld dat hij tegenwoordig niet eens meer fatsoenlijk whisky kan drinken.
Jonah Hex is gebaseerd op de gelijknamige comics van stripboeken uitgever DC (van superhelden als Batman, Superman en Wonder Woman).
In die stripboeken kan Jonah de doden niet tot leven wekken om met ze de praten. Dat is een trucje dat scriptschrijvers Mark Neveldine en Bryan Taylor speciaal voor de film hebben verzonnen.
Het was de bedoeling dat Neveldine en Taylor (bekend van de Crank-films) ook zouden regisseren. Na een conflict met de studio droegen ze het regiestokje over aan Jimmy Hayward.
Videoland maakt docuserie over hiphopcollectief New Wave
09:17Dit programma vervangt Steenrijk, Straatarm op SBS6
07:42De TV van gisteren: Veel kijkers voor slotaflevering De Hanslers: van de Piste naar de Playa
07:00GTST Spoilers - maandag 19 t/m donderdag 22 januari 2026
06:47Vanavond op TV: Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch, Medisch Centrum West, Wrong Place