TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Met Bluebird en Het zusje van Katia begon regisseur Mijke de Jong een trilogie over opgroeiende meisjes.
Met Joy sluit ze die op natuurlijke wijze af: het titelpersonage (Samira Maas) is achttien, volwassen bijna, ouder dan de meisjes uit de eerdere films. Het verstilde drama draait om Joy en haar zoektocht naar haar moeder.
Als baby is ze te vondeling gelegd, Joy bracht haar jeugd door in kindertehuizen en pleeggezinnen. Nu ze meerderjarig is, wil ze weten wie haar moeder is.
Niet omdat ze die in haar leven wil, maar om antwoorden te krijgen, om te begrijpen waarom haar leven is gelopen zoals het is gelopen. De zoektocht naar haar moeder is voor Joy dus ook een manier om zichzelf te vinden.
De Jong vertelt dat simpele verhaal met weinig woorden, ze laat het vooral zien. Dat is zeer doeltreffend: met haar oog voor detail trekt ze de film naar een hoger plan.
Joy deed het aan de bioscoopkassa's niet al te best. In totaal kochten maar zo'n drieduizend mensen een kaartje.
Critici waren een stuk positiever. Ook op het Nederlands Film Festival viel de film in de smaak.
Joy won de Gouden Kalveren voor beste scenario, beste vrouwelijke bijrol en beste lange speelfilm. Mijke de Jong greep naast het Kalf voor beste regie en ook hoofdrolspeelster Samira Maas wist haar nominatie niet te verzilveren.
Gert en Viktor Verhulst presenteren samen een nieuwe verborgen-camerashow
10:32Special van Miljoenenjacht op komst: 'Ook met live-schakeling'
10:26Carrie ten Napel twijfelde om Sterren op het Doek over te nemen van Özcan Akyol: 'Hij vindt het moeilijk'
09:50Komt er nog een nieuw seizoen van De Erfgenaam?
09:13De TV van gisteren: de kijkers van De Bondgenoten ergeren zich kapot aan het 'geknuf' van Joshlyn
Een nieuwe generatie voegt zich in Expend4Bles bij ’s werelds beruchtste huurlingen.
