TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Twee vrouwen die in alles elkaars tegenpolen zijn (of lijken?), een mooie auto en het Toscaanse landschap; dat zijn de hoofdbestanddelen van deze tragikomische roadmovie.
De vrouwen zijn Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) – blond, praatgraag en op het manische af bipolair – en de donkere, depressieve Donatella (Micaela Ramazzotti). Ze ontmoeten elkaar in La pazza gioia in de psychiatrische inrichting waar ze allebei verblijven.
Na een wat stroeve start raken ze bevriend en besluiten ze zelfs om samen te ontsnappen. Tijdens die ontsnapping maken ze een trip door Toscane, waar ze allebei opgroeiden.
Regisseur Paolo Virzì laat de kijker zien hoe Donatella en Beatrice met hun demonen omgaan zonder hun psychische problemen te reduceren tot een gimmick. Dat maakt La pazza gioia tot een hartverwarmende film.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur
06:43Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij