TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eigenlijk heeft Renée Zellwegers karakter Bridget Jones na al die jaren amper introductie nodig. Al sinds 2001 nam ze de kijkers mee in haar avonturen, die per film nog hilarischer, gênanter en nog meer over the top werden. Toch kunnen we er zowel in binnen- als buitenland geen genoeg van krijgen!
Maar waar begon het eigenlijk voor dit karakter? Nou, bij boeken of beter gezegd: columns. In 1995 verscheen Bridget Jones voor het eerst in de columns die de Britse schrijfster Helen Fielding schreef voor de krant The Independent. Dit bleek zo'n succes dat de uitgeverij in 1996 besloot om de artikelen te bundelen onder de naam Bridget Jones's Diary. En dat was pas het begin! Daarna verschenen er nog eens drie boeken én uiteraard drie films. Enkel het derde boek van Helen Fielding is nooit vertaald.
Mocht je de hype rondom Bridget Jones nu helemaal gemist hebben (en dat kunnen we ons nauwelijks voorstellen) introduceren we 'm je graag. In de eerste film volgen we het dertigjarige hoofdkarakter. Ze is vrijgezel en alsof ze dat nog niet erg genoeg vindt, wordt zij daar constant aan herinnerd door mensen uit haar omgeving. Daarom maakt ze een plan: ze wil in het nieuwe jaar afvallen, op zoek gaan naar een aardige, verstandige man en meer grip krijgen op haar leven. Lukt dat haar met enkel een dagboek als trouwe support? Het belooft in ieder geval een interessant, grappig en vooral bijzonder avontuur te worden.
Bridget Jones's Diary, Bridget Jones's Diary: The Edge of Reason en Bridget Jones's Baby zijn nu te zien bij streamingdienst Viaplay.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist
06:00Boxing Stars 2026 kijken: zo volg je de wedstrijden live
22:24Deze kandidaten zien we terug in de finaleweek van De Slimste Mens najaar 2026
16:01Nieuws van de Dag komt met extraatje voor kijkers na reguliere uitzending
15:10Van schaatsen tot kerstfilms: deze tv-programma's brengen je alvast in de winterstemming