TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eigenlijk heeft Renée Zellwegers karakter Bridget Jones na al die jaren amper introductie nodig. Al sinds 2001 nam ze de kijkers mee in haar avonturen, die per film nog hilarischer, gênanter en nog meer over the top werden. Toch kunnen we er zowel in binnen- als buitenland geen genoeg van krijgen!
Maar waar begon het eigenlijk voor dit karakter? Nou, bij boeken of beter gezegd: columns. In 1995 verscheen Bridget Jones voor het eerst in de columns die de Britse schrijfster Helen Fielding schreef voor de krant The Independent. Dit bleek zo'n succes dat de uitgeverij in 1996 besloot om de artikelen te bundelen onder de naam Bridget Jones's Diary. En dat was pas het begin! Daarna verschenen er nog eens drie boeken én uiteraard drie films. Enkel het derde boek van Helen Fielding is nooit vertaald.
Mocht je de hype rondom Bridget Jones nu helemaal gemist hebben (en dat kunnen we ons nauwelijks voorstellen) introduceren we 'm je graag. In de eerste film volgen we het dertigjarige hoofdkarakter. Ze is vrijgezel en alsof ze dat nog niet erg genoeg vindt, wordt zij daar constant aan herinnerd door mensen uit haar omgeving. Daarom maakt ze een plan: ze wil in het nieuwe jaar afvallen, op zoek gaan naar een aardige, verstandige man en meer grip krijgen op haar leven. Lukt dat haar met enkel een dagboek als trouwe support? Het belooft in ieder geval een interessant, grappig en vooral bijzonder avontuur te worden.
Bridget Jones's Diary, Bridget Jones's Diary: The Edge of Reason en Bridget Jones's Baby zijn nu te zien bij streamingdienst Viaplay.
Wat speelt er achter de schermen? NTR wil niets kwijt over vertrek Stefan de Walle
09:16Grote verandering bij The Passion: bezoekers moeten voor het eerst betalen
08:52De TV van gisteren: Aanwezigheid Mark Rutte bezorgt Pauw & De Wit seizoensrecord
06:47Vanavond op TV: Flikken Rotterdam, Got talent, Jackie Brown
06:00Alles over Waar de F*ck Is Stuk seizoen 2: van de deelnemers tot de startdatum