TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De achtjarige Sara is in Lang leve de koningin ongelukkig: haar ouders zijn gescheiden, op school gaat het niet goed en ze wordt ook nog eens gepest door haar klasgenootjes. Er in één plek waar Sara zich wel goed voelt: achter het schaakbord.
Sara ontdekt de magie van het schaken dankzij haar nieuwe klasgenootje Victor. Hij legt haar de regels van het schaakspel uit en zo gaat er in Lang leve de koningin een wereld voor haar open.
Sara verliest zich helemaal in het schaakspel. Letterlijk: tijdens het spelen belandt ze in een fantasiewereld waar ze samen met de schaakstukken de spannendste avonturen beleeft.
De witte koningin (Monique van de Ven), de witte koning (Jack Wouterse) en de zwarte koning (Serge-Henri Valcke) spelen belangrijke rollen in die avonturen.
Lang leve de koningin is de debuutfilm van regisseur Esmé Lammers (Soof 2). Ergens was het wel te verwachten dat ze ooit een film over schaken zou maken: Lammers is de kleindochter van de legendarische Max Euwe, de enige Nederlandse schaker die het ooit tot wereldkampioen wist te schoppen.
Toen ze afstudeerde aan de Filmacademie kreeg Lammers van een vriend een oud schaakboekje voor kinderen cadeau. Dat boekje, van de hand van opa Max, diende als inspiratie voor Lang leve de koningin.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Ewout Genemans onthult startdatum van nieuw seizoen Ewout:
10:36Monique Hansler laat van zich horen vanuit Spanje: 'Zo angstig'
10:20Hélène Hendriks schrikt van relatiebreuk die ze als primeur krijgt in De Oranjezomer: 'Ik hoop dat het goedkomt'
09:35De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers zien Marokko het tot de WK-kwartfinales schoppen
06:47Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, De avondetappe, Another 48 Hrs.