TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De achtjarige Sara (Tiba Tossijn) is in Lang Leve de Koningin ongelukkig: haar ouders zijn gescheiden, op school gaat het niet goed en ze wordt ook nog eens gepest door haar klasgenootjes. Er in één plek waar Sara zich wel goed voelt: achter het schaakbord.
Sara ontdekt de magie van het schaken dankzij haar nieuwe klasgenootje Victor. Hij legt haar de regels van het schaakspel uit en zo gaat er in Lang Leve de Koningin een wereld voor haar open. Sara verliest zich helemaal in het schaakspel. Letterlijk: tijdens het spelen belandt ze in een fantasiewereld waar ze samen met de schaakstukken de spannendste avonturen beleeft.
De witte koningin (Monique van de Ven), de witte koning (Jack Wouterse) en de zwarte koning (Serge-Henri Valcke) spelen belangrijke rollen in die avonturen.
Lang Leve de Koningin is de debuutfilm van regisseur Esmé Lammers (Soof 2). Ergens was het wel te verwachten dat ze ooit een film over schaken zou maken: Lammers is de kleindochter van de legendarische Max Euwe, de enige Nederlandse schaker die het ooit tot wereldkampioen wist te schoppen. Toen ze afstudeerde aan de Filmacademie kreeg Lammers van een vriend een oud schaakboekje voor kinderen cadeau. Dat boekje, van de hand van opa Max, diende als inspiratie voor Lang leve de koningin.
Partnerbijdrage
'Bert' eert 'Ernie' in rouwadvertentie na overlijden Wim T. Schippers: 'Wat hadden we het fijn'
13:45Rafael van der Vaart zaterdag weer bij NOS WK Avond na 'heel veel spijt' van opmerking
13:11Vervolg van Ferry Doedens-docu op komst?
11:07RTL past avondprogrammering aan: LUBACH moet wijken voor Renze
10:37Pijnlijk! Cameraman keihard onderuit geschopt tijdens Oezbekistan – Colombia (video)