TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De achtjarige Sara (Tiba Tossijn) is in Lang Leve de Koningin ongelukkig: haar ouders zijn gescheiden, op school gaat het niet goed en ze wordt ook nog eens gepest door haar klasgenootjes. Er in één plek waar Sara zich wel goed voelt: achter het schaakbord.
Sara ontdekt de magie van het schaken dankzij haar nieuwe klasgenootje Victor. Hij legt haar de regels van het schaakspel uit en zo gaat er in Lang Leve de Koningin een wereld voor haar open. Sara verliest zich helemaal in het schaakspel. Letterlijk: tijdens het spelen belandt ze in een fantasiewereld waar ze samen met de schaakstukken de spannendste avonturen beleeft.
De witte koningin (Monique van de Ven), de witte koning (Jack Wouterse) en de zwarte koning (Serge-Henri Valcke) spelen belangrijke rollen in die avonturen.
Lang Leve de Koningin is de debuutfilm van regisseur Esmé Lammers (Soof 2). Ergens was het wel te verwachten dat ze ooit een film over schaken zou maken: Lammers is de kleindochter van de legendarische Max Euwe, de enige Nederlandse schaker die het ooit tot wereldkampioen wist te schoppen. Toen ze afstudeerde aan de Filmacademie kreeg Lammers van een vriend een oud schaakboekje voor kinderen cadeau. Dat boekje, van de hand van opa Max, diende als inspiratie voor Lang leve de koningin.
Dit vinden kijkers van Videoland-serie Rippers
09:25Yvon Jaspers keert terug op tv met een nieuw seizoen van Onze Boerderij
07:51De TV van gisteren: Kijkers diep geraakt door eerste aflevering Over Mijn Lijk
07:51De Reünie krijgt een WK-special
13:00Kijkers genieten van IOS in Even Tot Hier met speciale versie van 'Voltooid Verleden Tijd' (video)