TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als drugshandelaren een aanslag plegen op zijn beste vriend, voormalig CIA-agent Felix Leiter, krijgt James Bond (Timothy Dalton) opdracht zich er niet mee te bemoeien.
Zo zit 007 alleen niet in elkaar. Wie aan zijn vrienden komt, komt aan Bond. James Bond is dus uit op wraak, maar die kan hij als geheim agent niet nemen. Hij neemt daarom ontslag bij MI6 om op eigen houtje achter de dader, drugsdealer Sanchez (Robert Davi), aan te gaan.
Wie goed oplet ziet in Licence to Kill een piepjonge Benicio Del Toro voorbijkomen. In een van zijn eerste filmrollen speelt hij een handlanger van Sanchez. Erg lang is hij niet in beeld. Zijn personage komt vrij bloederige wijze aan zijn einde.
Voor Timothy Dalton was zijn tweede Bondfilm meteen zijn laatste. Licence to Kill deed het vooral in Amerika slecht in de bioscopen. Toch was regisseur John Glen niet ontevreden. Van de vijf Bondfilms die hij heeft gemaakt is dit zijn favoriet.
In een interview in 1988 ontkende Timothy Dalton dat zijn 007 minder seks mocht hebben dan zijn voorgangers vanwege de aidsepidemie van de jaren 80. Twintig jaar later kwam hij terug op die uitspraak.
Johan Derksen: 'Yvonne Coldeweijer is uitgespeeld bij Talpa'
10:31Deze BN’ers komen voorbij in het nieuwe seizoen van De Geknipte Gast
10:20Video: oud Big Brother-winnaar duikt op in De Bondgenoten
10:02Project Rembrandt keert terug op de buis
10:00Marlijn Weerdenburg speelt Bobbie Cratchit in Scrooge LIVE 2025: 'Heerlijk dramatische rol'