TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Deze verfilming van de roman van Yann Martel vertelt het wonderlijke verhaal van Piscine, afgekort Pi (Suraj Sharma). Hij groeit op in de Indiase stad Pondicherry, waar zijn ouders een dierentuin runnen.
Als Pi zeventien is, verkopen zijn ouders hun land om met het hele gezin en alle dieren naar Canada te emigreren. Het schip waarmee de familie daarheen reist, vergaat tijdens een storm en alle opvarenden komen om het leven. Op twee na: Pi en de Bengaalse tijger Richard Parker. Ze dobberen met z’n tweeën op zee in een reddingssloep.
Een onhoudbare situatie, maar toch ontstaat er in Life of Pi een innige band tussen roofdier en mens.
Life of Pi is vooral op visueel vlak indrukwekkend: alles ziet er prachtig uit, met de levensecht geanimeerde tijger voorop. Nederlander Erik-Jan de Boer was verantwoordelijk voor de special effects, hij werd daarvoor bekroond met een Oscar.
Die Oscar kwam alleen wel te laat voor De Boer en het bedrijf waar hij werkte. Twee weken voor de Oscaruitreiking ging specialeffectsstudio Rhythm & Hues failliet. Een van de redenen voor dat faillissement: De Boer en zijn team deden veel onbetaald werk voor Life of Pi. Regisseur Ang Lee bedankte de mensen van Rhythm & Hues niet eens in zijn speech bij de Oscars.
Partnerbijdrage
Chateau Meiland, Het Roer Om en Mr. Frank Visser zijn straks ook op Netflix te zien
14:55Goed nieuws voor voetbalfans: Ajax - PSV is dit weekend gratis te zien
14:33Zanger Samuel Welten krijgt een eigen reallifesoap bij Prime Video
13:44Beau van Erven Dorens komt terug op woede om Renze Klamer: 'Ik was echt boos'
12:30Hélène Hendriks schrikt van beeltenis: 'Lijkt alsof ik mijn uitvaart al gehad heb'