TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Deze verfilming van de roman van Yann Martel vertelt het wonderlijke verhaal van Piscine, afgekort Pi (Suraj Sharma). Hij groeit op in de Indiase stad Pondicherry, waar zijn ouders een dierentuin runnen.
Als Pi zeventien is, verkopen zijn ouders hun land om met het hele gezin en alle dieren naar Canada te emigreren. Het schip waarmee de familie daarheen reist, vergaat tijdens een storm en alle opvarenden komen om het leven. Op twee na: Pi en de Bengaalse tijger Richard Parker. Ze dobberen met z’n tweeën op zee in een reddingssloep.
Een onhoudbare situatie, maar toch ontstaat er in Life of Pi een innige band tussen roofdier en mens.
Life of Pi is vooral op visueel vlak indrukwekkend: alles ziet er prachtig uit, met de levensecht geanimeerde tijger voorop. Nederlander Erik-Jan de Boer was verantwoordelijk voor de special effects, hij werd daarvoor bekroond met een Oscar.
Die Oscar kwam alleen wel te laat voor De Boer en het bedrijf waar hij werkte. Twee weken voor de Oscaruitreiking ging specialeffectsstudio Rhythm & Hues failliet. Een van de redenen voor dat faillissement: De Boer en zijn team deden veel onbetaald werk voor Life of Pi. Regisseur Ang Lee bedankte de mensen van Rhythm & Hues niet eens in zijn speech bij de Oscars.
Jennie Jelies op een roze wolk dankzij 'echte Urker'
12:36Jeroen Rietbergen niet vervolgd in zedenzaak The Voice-kandidaat
12:26Love Island-deelnemer Esmee deelt break-up met volgers
10:17Nieuw seizoen van kennisquiz Weet Ik Veel in de maak
09:13Video: Eva Jinek gaat stuk om verjaardagscadeau van Merel Westrik: ‘Geweldig!’