TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mad Max, de spectaculaire doorbraakfilm van acteur Mel Gibson, leende zich goed voor een vervolg. Dit sterke tweede deel zit weer vol grootse actiescènes en achtervolgingen.
In een postapocalyptische wereld is voormalig politieman Max Rockatansky (Gibson) op zoek naar drie dingen: water, eten en voedsel. In de woestijn stuit hij op een afgelegen gemeenschap in een oude olieraffinaderij.
De mensen daar zijn in een constante strijd verwikkeld met een meedogenloze bende die het op hun voedsel- en brandstofvoorraden voorzien heeft. In Mad Max 2: The Road Warrior helpt Max de bewoners van de raffinaderij hun voorraden dwars door de woestijn naar een veilige plek te brengen.
Hoewel hij de hoofdrol speelt, heeft Mel Gibson niet bepaald veel tekst in Mad Max 2: The Road Warriors. Max heeft in totaal zestien regels dialoog. Eigenlijk zijn het er zelfs maar vijftien. Max zegt een regel namelijk twee keer: “I only came for the gasoline.”
Na drie films was regisseur George Miller toch nog niet klaar met Mad Max. In 2015 blies hij de franchise nieuw leven in met Mad Max: Fury Road. Die film, nu met Tom Hardy in de hoofdrol werd een groot succes. Fury Road won zes Oscars.
André van Duin zorgt voor vrolijke noot in finale Het MAX Orkest
12:47Finale Het MAX Orkest: Francis van Broekhuizen imponeert met I Dreamed a Dream
11:39Een Huis Vol Herinneringen: dit zie je in de jubileumeditie van Een Huis Vol
11:21Video: 'Miljoenenjacht-deelnemers kennen Hélène Hendriks niet'
10:21Bijzondere eerste beelden Het Antoni van Leeuwenhoek – Over Leven met Kanker