TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de nabije toekomst is er van Australië niet veel meer over dan een desolaat woestijnlandschap waar punks en motorbendes de dienst uitmaken. De politie kan weinig uitrichten.
Vandaar dat agent Max Rockatansky (Mel Gibson) – een van de besten in zijn vak – zijn politiepak aan de wilgen hangt om meer tijd met zijn vrouw en kinderen door te kunnen brengen. Daar komt weinig van terecht: een gewelddadige bende vermoordt zijn vrouw en kinderen.
Max pikt dat natuurlijk niet. Als Mad Max trekt hij de woestijn in, op zoek naar de daders.
In thuisland Australië was Mad Max meteen een grote hit. Ook in Amerika werd de film populair, maar daar duurde het een tikkie langer.
Pas toen het vervolg Mad Max: The Road Warrior verscheen, kregen de Amerikanen door hoe goed de Mad Max-films waren. De film groeide uit tot een cultklassieker en tussen de bedrijven door werd Mel Gibson, die als kind met zijn ouders vanuit Amerika naar Australië verhuisde, een wereldster.
In 2015, dik dertig jaar na de eerste Mad Max, kwam Mad Max: Fury Road uit. In die film – ondertussen ook een cultklassieker – neemt Tom Hardy het stokje over van Mel Gibson.
Kijkcijfers: Heel Holland bakt elke dag valt nog altijd niet in de smaak
11:35Smart-bestuurder die werd aangereden door Máxima herkent zich niet in Videoland-serie
10:43Gerard Joling (65) op de vuist tijdens optreden na bierdouche
10:23Josje Huisman kreeg cultuurshock door deelname The bicycle race: 'Rollercoaster'
10:07Lale Gül niet blij met kritiek Tina Nijkamp op buttplug biecht in Het diner