TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de nabije toekomst is er van Australië niet veel meer over dan een desolaat woestijnlandschap waar punks en motorbendes de dienst uitmaken. De politie kan weinig uitrichten.
Vandaar dat agent Max Rockatansky (Mel Gibson) – een van de besten in zijn vak – zijn politiepak aan de wilgen hangt om meer tijd met zijn vrouw en kinderen door te kunnen brengen. Daar komt weinig van terecht: een gewelddadige bende vermoordt zijn vrouw en kinderen.
Max pikt dat natuurlijk niet. Als Mad Max trekt hij de woestijn in, op zoek naar de daders.
In thuisland Australië was Mad Max meteen een grote hit. Ook in Amerika werd de film populair, maar daar duurde het een tikkie langer.
Pas toen het vervolg Mad Max: The Road Warrior verscheen, kregen de Amerikanen door hoe goed de Mad Max-films waren. De film groeide uit tot een cultklassieker en tussen de bedrijven door werd Mel Gibson, die als kind met zijn ouders vanuit Amerika naar Australië verhuisde, een wereldster.
In 2015, dik dertig jaar na de eerste Mad Max, kwam Mad Max: Fury Road uit. In die film – ondertussen ook een cultklassieker – neemt Tom Hardy het stokje over van Mel Gibson.
Voor nachtbrakers staat er een mooie kwartfinale tijdens het WK voetbal op het programma: Argentinië neemt het op tegen Zwitserland. De Argentijnen willen hun jacht op de wereldtitel voortzetten, maar treffen een ploeg die dit WK al heeft bewezen lastig te kloppen te zijn.
Vanavond op TV: Beck, Herdenking Srebrenica, Deuce Bigalow: Male Gigolo
06:00Winnen: maak kans op de FIFA World Cup van LEGO
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
00:15Winter vol liefde ster-Antine onthult nieuwe liefde: 'Hij geeft me heel veel rust'
00:09Leontien van Moorsel rekent hard af met Chris Woerts na omstreden Tour-uitspraken