TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mascotte is de eerste film van regisseur Remy van Heugten na zijn succes met Gluckauf, waar hij een Gouden Kalf voor won.
Jerry woont samen met zijn alleenstaande moeder Abbey en jongere zusje in een kleine kustplaats. Wat op het eerste gezicht een gewoon gezin lijkt, kent echter diepe scheuren.
Jerry, geboren met een mismaakt gebit, voelt zich door zijn uiterlijk onzeker en gefrustreerd. Ook is hij boos dat zijn vader hun in de steek heeft gelaten. Om zijn frustraties kwijt te kunnen doet hij mee aan hooligangevechten.
Terwijl hij altijd een hechte relatie met zijn moeder had, begint ze hem meer los te laten als ze weer gaat daten. Dat brengt Jerry nog verder naar de afgrond. Zijn zoektocht naar erkenning en controle dreigt in Mascotte uiteindelijk de stabiliteit van het hele gezin kapot te maken.
De reden dat Jerry in Mascotte slechte tanden heeft komt omdat regisseur Remy van Heugten dat baseerde op zijn eigen ervaring met een afwijkend gebit.
In een interview met Cinema.nl vertelt Van Heugten hoe hij, net als Jerry, het lange tijd moeilijk heeft gehad met het ontbreken van meerdere tanden na het wisselen van zijn melkgebit: “Ik was een jaar of 12 toen bleek dat ik niet wisselde. Omdat ik me schaamde ging ik me verstoppen voor de buitenwereld.”
Voor Jerry is het volgens Van Heugten nog lastiger omdat het zich in een andere tijd afspeelt dan toen hij er zelf mee te maken had. “Het doet iets met je zelfvertrouwen. Helemaal bij Jerry, die leeft in een tijd met sociale media, waarin alles draait om uiterlijkheden,” aldus Van Heugten.
Partnerbijdrage
Dit vinden kijkers van de terugkeer van Carrie op Vrijdag
16:27Frank van Leeuwen presenteert nieuwe dagelijkse quiz: 'Aan het begin van een ontzettend leuk, creatief avontuur'
15:44Iris vindt liefde bij oude bekende uit B&B Vol Liefde, maar vergeet één belangrijk detail
15:09Glitter, glamour en verrassingen: Make Up Your Mind pakt uit met bijzondere special
13:51Oude seizoenen van Bureau-serie verdwenen van Videoland: Ewout Genemans legt uit waarom