TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Spelshowpresentatrice Eveline (Hadewych Minis) wil iets betekenisvollers doen met haar leven en besluit daarom een documentaire te maken. Met haar acties laat ze in deze absurdistische dramafilm vooral zien dat een camera gevaarlijker kan zijn dan een mes.
Tiener Yousef (Shahine El-Hamus) steelt haar dure camera omdat hij net zo’n toffe zonnebril wil kopen als zijn vrienden. Als de politie en haar verzekeraar Eveline niet serieus nemen, zegt ze dat ze bij een overval met een mes bedreigd is. Die leugen heeft grote gevolgen.
Regisseur Sam de Jong neemt met de satire Met Mes de pretentieuze mediawereld op de hak. Net als in Prins en Goldie doet hij dat met een uitgesproken visuele stijl. Het fluorescerende kleurenpalet en de vervreemdende situaties overschaduwen soms de inhoud. Toch toont De Jong met deze ambitieuze film opnieuw aan dat hij een van de interessantste Nederlandse filmmakers van het moment is.
Na zijn debuutfilm Prins kreeg Sam de Jong de kans om een film te maken in de Verenigde Staten. Omdat de filmstudio zich veel met zijn werk bemoeide, vond De Jong dat geen prettige ervaring. Daarom keerde hij na Goldie terug naar Amsterdam.
De opnames van Met Mes hadden ook zo hun uitdagingen: het was een van de eerste Nederlandse speelfilms die tijdens de coronacrisis werd opgenomen.
Keert Streetlab terug op televisie?
10:38Magie in B&B Vol Liefde tussen Fred en Yvonne? 'Dit is happen to be'
10:00We Zijn er Bijna! was niet alleen maar gezellig voor Marlijn Weerdenburg: 'Vooral de laatste week veel gehuild'
09:22Johan Derksen nog niet onder de indruk van nieuwe programma Wilfred Genee
07:53De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-kijkers raken niet uitgepraat over Fred en Yvonne