TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Spelshowpresentatrice Eveline (Hadewych Minis) wil iets betekenisvollers doen met haar leven en besluit daarom een documentaire te maken. Met haar acties laat ze in deze absurdistische dramafilm vooral zien dat een camera gevaarlijker kan zijn dan een mes.
Tiener Yousef (Shahine El-Hamus) steelt haar dure camera omdat hij net zo’n toffe zonnebril wil kopen als zijn vrienden. Als de politie en haar verzekeraar Eveline niet serieus nemen, zegt ze dat ze bij een overval met een mes bedreigd is. Die leugen heeft grote gevolgen.
Regisseur Sam de Jong neemt met de satire Met Mes de pretentieuze mediawereld op de hak. Net als in Prins en Goldie doet hij dat met een uitgesproken visuele stijl. Het fluorescerende kleurenpalet en de vervreemdende situaties overschaduwen soms de inhoud. Toch toont De Jong met deze ambitieuze film opnieuw aan dat hij een van de interessantste Nederlandse filmmakers van het moment is.
Na zijn debuutfilm Prins kreeg Sam de Jong de kans om een film te maken in de Verenigde Staten. Omdat de filmstudio zich veel met zijn werk bemoeide, vond De Jong dat geen prettige ervaring. Daarom keerde hij na Goldie terug naar Amsterdam.
De opnames van Met Mes hadden ook zo hun uitdagingen: het was een van de eerste Nederlandse speelfilms die tijdens de coronacrisis werd opgenomen.
Na weken vol nachtelijke wedstrijden, verrassende uitslagen en mooie goals is het eindelijk zover: de finale van het WK Voetbal 2026.
Vanavond op TV: North Sea Jazz, De erfgenaam, Monster Trucks
12:54Janine Abbring blikt terug op Zomergasten: 'Dat werd een stroef gesprek'
12:07Cast Flikken Rotterdam eert Cees Geel in rouwadvertentie: 'Dankbaar voor alles wat hij voor de serie heeft betekend'
11:44Neemt Els de Franse B&B van Magda over? B&B Vol Liefde-sterren geven update
10:44FIFA past halftime show van WK-finale aan na kritiek