TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vliegtuigen die het ruimteschip Moonraker van de Verenigde Staten naar Groot-Brittannië vervoeren worden gekaapt. De kapers laten de Boeing 747's met crew en al in zee storten.
Van de Moonraker ontbreekt ieder spoor. Vandaar dat MI6 geheim agent James Bond (Roger Moore) op de zaak zet. Hij heeft al snel uitgedokterd wie de spaceshuttle gestolen heeft. De dief is niemand minder dan rijkaard miljonair Hugo Drax (Michael Lonsdale), de bouwer van het ruimteschip.
Hij is weinig goeds van plan met zijn creatie. Sterker nog: hij wil er de wereld mee vernietigen. 007 moet dan zien te voorkomen. De even mooie als briljante NASA-wetenschapper Holly Goodhead (Lois Chiles) helpt hem een handje. Dat brengt hen niet alleen naar de ruimte, maar ook naar Londen, Los Angeles, Venetië en Rio de Janeiro. Al met al een aardig tripje.
Moonraker is met afstand de duurste van de eerste elf Bondfilms. Met een budget van zo'n dertig miljoen dollar is de film zelfs bijna even duur als de eerste acht delen bij elkaar.
Producent Albert R. Broccoli vond het allemaal wat te gortig. Hij klaagde dat de openingssequentie van Maurice Binder alleen al meer kostte dan Dr. No, de eerste film met 007.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen
10:06MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'
09:13Videoland deelt eerste details van nieuwe dramaserie Dochters