TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Steven Spielberg’s Munich gaat over wat er zich daarna heeft afgespeeld. Israël stuurt een speciale eenheid van vijf Mossad-agenten op pad om de Palestijnse mannen die achter de gijzeling zaten te elimineren.
Avner (Eric Bana) is één van hen. Terwijl thuis in Amerika zijn dochtertje wordt geboren, reist hij met zijn vier metgezellen verschillende Europese hoofdsteden af om hun doelen uit te schakelen.
Spielberg kiest in Munich geen kant voor Israël of de Palestijnen en dat is een goede keuze. Hierdoor laat hij zien dat goed en kwaad voor iedereen anders liggen.
Ook Avner ontdekt dit gaandeweg, waardoor het voor hem steeds moeilijker wordt zijn acties te rijmen met zijn geweten.
De opnames van Munich waren een race tegen de klok. Regisseur Steven Spielberg wilde de film voor Kerst klaar hebben, zodat hij nog kon meedingen naar de Oscars.
Om dat te bereiken maakten Spielberg en editor Michael Kahn overuren. Tijdens de opnames op Malta en in Hongarije, die drie maanden duurden, was Kahn continu aan het werk.
Als een scènes klaar was, stuurde Spielberg twee kopieën op. Eentje voor componist John Williams en eentje voor Ben Burtt, die de geluidseffecten deed.
Na de opnames in New York gingen Kahn en Spielberg met de rest van de film aan de slag. Zo kregen ze voor het elkaar dat de hele film een maand na de laatste draaidag helemaal klaar was.
Munich kreeg uiteindelijk vijf Oscarnominaties. Spielberg en zijn cast en crew grepen vijf keer naast de prijzen.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
00:27Komende week in GTST: Zinderende zomercliffs en de huiveringwekkende housewarming
19:27De streamingtip van de week: Enola Holmes 3 op Netflix