TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Steven Spielberg’s Munich gaat over wat er zich daarna heeft afgespeeld. Israël stuurt een speciale eenheid van vijf Mossad-agenten op pad om de Palestijnse mannen die achter de gijzeling zaten te elimineren.
Avner (Eric Bana) is één van hen. Terwijl thuis in Amerika zijn dochtertje wordt geboren, reist hij met zijn vier metgezellen verschillende Europese hoofdsteden af om hun doelen uit te schakelen.
Spielberg kiest in Munich geen kant voor Israël of de Palestijnen en dat is een goede keuze. Hierdoor laat hij zien dat goed en kwaad voor iedereen anders liggen.
Ook Avner ontdekt dit gaandeweg, waardoor het voor hem steeds moeilijker wordt zijn acties te rijmen met zijn geweten.
De opnames van Munich waren een race tegen de klok. Regisseur Steven Spielberg wilde de film voor Kerst klaar hebben, zodat hij nog kon meedingen naar de Oscars.
Om dat te bereiken maakten Spielberg en editor Michael Kahn overuren. Tijdens de opnames op Malta en in Hongarije, die drie maanden duurden, was Kahn continu aan het werk.
Als een scènes klaar was, stuurde Spielberg twee kopieën op. Eentje voor componist John Williams en eentje voor Ben Burtt, die de geluidseffecten deed.
Na de opnames in New York gingen Kahn en Spielberg met de rest van de film aan de slag. Zo kregen ze voor het elkaar dat de hele film een maand na de laatste draaidag helemaal klaar was.
Munich kreeg uiteindelijk vijf Oscarnominaties. Spielberg en zijn cast en crew grepen vijf keer naast de prijzen.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur