TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Twintig jaar na de eerste Need for Speed-game draaide de verfilming in de bioscoop. Net als in de racespellen draait de film om snelle auto’s en spectaculaire races.
Need for Speed gaat over garagehouder Tobey Marshall (Breaking bad-acteur Aaron Paul). Behalve dat hij goed aan auto's kan sleutelen, kan hij ook op de weg aardig uit de voeten: Tobey is een prima straatracer.
Wanneer zijn bedrijf in financiële problemen komt, laat hij zich door zijn concurrent – snoodaard Dino Brewster (Dominic Cooper) – overhalen om deel te nemen aan een illegale straatrace. De winnaar krijgt een flink geldbedrag. Dat klinkt erg aanlokkelijk voor Tobey, maar de race loopt uit op een ramp. Tijdens de straatrace crasht een deelnemer, met ernstige gevolgen.
Dino verdwijnt, waardoor de autoriteiten Tobey verantwoordelijk houden. Hij belandt, onschuldig, in de gevangenis. Twee jaar later staat hij weer buiten. Hij zint op wraak en wil zijn naam zuiveren.
De verfilming van Need for Speed maakt indruk met de spectaculaire racestunts die regisseur Scott Waugh van alle kanten in beeld brengt. Er gaan geruchten over een vervolg dat zich zou afspelen in China, maar daar is nog geen uitsluitsel over.
Waugh had Aaron Paul oorspronkelijk gecast voor de rol van schurk Brewster. Op aanraden van Steven Spielberg kwam hij daarop terug. Spielberg had Paul gezien in Breaking bad en vond dat hij een hoofdrol verdiende.
Yves Berendse licht tipje van de sluier op over het nieuwe seizoen van Beste Zangers
10:00Niels van der Laan deelt zijn kijktips: 'Dit klinkt saai, maar ik vind het echt geweldig'
09:06Schema halve finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden en uitslagen
08:33Spelshow Wie van de 3 krijgt geen nieuw seizoen
08:05De TV van gisteren: Kijkers leven mee met Tobias Camman na emotionele opdracht in Het Perfecte Plaatje Op Reis