TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Toch is het voor het drietal lang niet altijd feest: er is geroddel en gedoe op de sociëteit en er zijn vriendinnetjes die stage gaan lopen op Curaçao.
En Philip (Minne Koole), Jacob (Chris Peters) en Matt (Jonas Smulders) hebben alle drie een ingewikkelde relatie met hun vader. Dat wordt pijnlijk duidelijk als Matt het bericht krijgt dat zijn vader ernstig ziek is.
Matt zit er in Niemand in de Stad helemaal niet op te wachten, maar Philip weet hem toch over te halen: ze gaan samen naar Spanje om Matts vader (Huub van der Lubbe) op te zoeken. Dat bezoekje loopt uit op een zware deceptie.
Documentairemaker Michiel van Erp maakt in 2014 de stap naar fictie met de tv-serie Ramses. Vier jaar later regisseert hij met Niemand in de Stad – naar het boek van Philip Huff– zijn eerste speelfilm.
Het oog van de documentairemaker is duidelijk terug te zien: Van Erp observeert meer de levens van zijn hoofdpersonen dan dat hij een verhaal vertelt. Zo maakt hij de kijker deelgenoot van banale, smerige studentenhumor, van ontluikende liefdes en van pijnlijke momenten.
Daardoor balanceert de film tussen flauwe ranzigheid en verstilde schoonheid, zonder ergens door te slaan. En dat is knap.
Van Erp scoort met zijn speelfilmdebuut meteen negen Gouden Kalfnominaties. Niemand in de stad maakte onder andere kans in de categorieën beste acteur (Minne Koole), beste scenario, beste regie en beste film. De film won de Gouden Kalveren voor beste camera en beste vrouwelijke bijrol (Julia Akkermans).
Niemand in de Stad is op zaterdag 26 april 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 3.
Alles wat je moet weten over het nieuwe SBS-programma Survive Your Family
12:18De Hygiënepolitie bezoekt restaurant Mr. Jacks in Utrecht: 'Waarom schreeuw je tegen me?'
11:53So You Think You Can Dance terug op de buis: dit is de startdatum
11:47Heftige bevallig voor Barbara Sloesen: ‘Tussen hoop en vrees op de intensive care geleefd’
11:15De Oranjezondag is terug op SBS6 vanaf deze datum