TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Toch is het voor het drietal lang niet altijd feest: er is geroddel en gedoe op de sociëteit en er zijn vriendinnetjes die stage gaan lopen op Curaçao.
En Philip (Minne Koole), Jacob (Chris Peters) en Matt (Jonas Smulders) hebben alle drie een ingewikkelde relatie met hun vader. Dat wordt pijnlijk duidelijk als Matt het bericht krijgt dat zijn vader ernstig ziek is.
Matt zit er in Niemand in de Stad helemaal niet op te wachten, maar Philip weet hem toch over te halen: ze gaan samen naar Spanje om Matts vader (Huub van der Lubbe) op te zoeken. Dat bezoekje loopt uit op een zware deceptie.
Documentairemaker Michiel van Erp maakt in 2014 de stap naar fictie met de tv-serie Ramses. Vier jaar later regisseert hij met Niemand in de Stad – naar het boek van Philip Huff– zijn eerste speelfilm.
Het oog van de documentairemaker is duidelijk terug te zien: Van Erp observeert meer de levens van zijn hoofdpersonen dan dat hij een verhaal vertelt. Zo maakt hij de kijker deelgenoot van banale, smerige studentenhumor, van ontluikende liefdes en van pijnlijke momenten.
Daardoor balanceert de film tussen flauwe ranzigheid en verstilde schoonheid, zonder ergens door te slaan. En dat is knap.
Van Erp scoort met zijn speelfilmdebuut meteen negen Gouden Kalfnominaties. Niemand in de stad maakte onder andere kans in de categorieën beste acteur (Minne Koole), beste scenario, beste regie en beste film. De film won de Gouden Kalveren voor beste camera en beste vrouwelijke bijrol (Julia Akkermans).
Niemand in de Stad is op zaterdag 26 april 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 3.
Wil Douwe Bob opnieuw naar Songfestival? Dit is zijn antwoord
10:07Wie wordt toch de nieuwe Sinterklaas? De manager van Ramsey Nasr reageert
09:30De TV van gisteren: De Slimste Mens-kijkers storen zich aan vaste bezoeker Ramon
06:47Vanavond op TV: Sander en de kloof, Casa di Beau, Invasie
22:44Kookzender 24Kitchen stopt na 15 jaar op televisie: 'Met pijn in het hart'