TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens het jagen stuit Llewelyn Moss (Josh Brolin) op enkele lijken, heroïne en een koffer met meer dan 2 miljoen dollar. Het is de uitkomst van een mislukte drugsdeal.
Llewelyn kan een extra zakcentje goed gebruiken, dus besluit hij om de koffer met geld mee te nemen. Deze beslissing brengt een kettingreactie van geweld en achtervolgingen in beweging.
Moss krijgt een groep Mexicaanse criminelen achter zich aan. Maar zijn grootste zorg is de mysterieuze moordenaar Chigurh (Javier Bardem).
Deze uiterst griezelige psychopaat – met een raar kapsel – laat mensen over hun eigen lot beslissen. Hoe? Een simpel spelletje 'kop of munt'.
Zijn doodsvonnissen voltrekt Chigurh met een luchtdrukpistool dat normaal gesproken gebruikt wordt om koeien mee te slachten. Niet per se een prettig persoon om achter je aan te hebben dus.
Dan is er ook nog de oude, uitgebrande sheriff Bell (Tommy Lee Jones). Hij achtervolgt dit moordende circus door het barre land van Texas.
No Country for Old Men was in 2008 de grote winnaar van de Oscars. De film van de gebroeders Coen werd voor maar liefst acht Oscars genomineerd en sleepte er vier in de wacht.
De film viel in de prijzen in de categorieën beste film, beste regie, beste mannelijke bijrol (voor Javier Bardem) en beste bewerkte script.
De Coen-tweeling bedacht dit lugubere misdaadverhaal namelijk niet zelf: de film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Cormac McCarthy.
Reality-docu over Ali B op komst? 'Gevolgd door vlogcamera'
13:10André en Janny gaan niet varen dit jaar maar nodigen jou wel uit voor dit nieuwe programma
12:37Carrie op Vrijdag strikt Hollands showbizz-icoon: 'Exclusief interview'
12:18Zeeman Confronteert op deze dag terug op tv: spektakel gegarandeerd
10:20Dit programma is na Married at First Sight drie keer per week te zien op RTL 4