TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nova Zembla vertelt het verhaal van de legendarische reis die Willem Barentsz in 1596 maakte op zoek naar een alternatieve, snellere route naar Oost-Indië. Bemanningslid Gerrit de Veer (Robert de Hoog) beschrijft de avonturen en ontberingen van Barentsz en zijn bemanning.
Willem Barentsz denkt dat het sneller is om via het noorden naar Oost-Indië te varen. Op zich een logische gedachte: je hoeft niet helemaal om Afrika heen.
Probleem is alleen dat zijn schip bij Nova Zembla vast komt te zitten in het poolijs. Om te overleven, breken Barentsz en zijn mannen het schip af en bouwen het om tot een geïmproviseerd houten huis: Het Behouden Huys.
Hoewel regisseur Reinout Oerlemans met Nova Zembla dus een primeur te pakken had, kreeg zijn productie behoorlijk wat kritiek te verduren. De film bevat bijvoorbeeld nogal wat historische onjuistheden.
Zo zet Oerlemans de bemanning neer als een stelletje ordinaire, ongeletterde zuiplappen, terwijl Willem Barentsz in werkelijkheid juist voor geschoolde bemanningsleden had gekozen.
Een ander opmerkelijk detail: in de film kijken enkele personages in augustus naar de sterrenhemel. In werkelijkheid is het in het noordpoolgebied zomers 24 uur per dag licht.
Daar liet het bioscooppubliek zich overigens niet door tegenhouden: Nova Zembla trok bijna 900.000 bezoekers en bracht ruim 8 miljoen euro op.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!