TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nova Zembla vertelt het verhaal van de legendarische reis die Willem Barentsz in 1596 maakte op zoek naar een alternatieve, snellere route naar Oost-Indië. Bemanningslid Gerrit de Veer (Robert de Hoog) beschrijft de avonturen en ontberingen van Barentsz en zijn bemanning.
Willem Barentsz denkt dat het sneller is om via het noorden naar Oost-Indië te varen. Op zich een logische gedachte: je hoeft niet helemaal om Afrika heen.
Probleem is alleen dat zijn schip bij Nova Zembla vast komt te zitten in het poolijs. Om te overleven, breken Barentsz en zijn mannen het schip af en bouwen het om tot een geïmproviseerd houten huis: Het Behouden Huys.
Hoewel regisseur Reinout Oerlemans met Nova Zembla dus een primeur te pakken had, kreeg zijn productie behoorlijk wat kritiek te verduren. De film bevat bijvoorbeeld nogal wat historische onjuistheden.
Zo zet Oerlemans de bemanning neer als een stelletje ordinaire, ongeletterde zuiplappen, terwijl Willem Barentsz in werkelijkheid juist voor geschoolde bemanningsleden had gekozen.
Een ander opmerkelijk detail: in de film kijken enkele personages in augustus naar de sterrenhemel. In werkelijkheid is het in het noordpoolgebied zomers 24 uur per dag licht.
Daar liet het bioscooppubliek zich overigens niet door tegenhouden: Nova Zembla trok bijna 900.000 bezoekers en bracht ruim 8 miljoen euro op.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Albert Heijn Kerstreclame 2025: Jeroen van Koningsbrugge straalt twee keer
08:15De TV van gisteren: Sint brengt meerdere bezoekjes op Nederlandse tv
06:47Vanavond op TV: Protection, De bondgenoten, The Help
06:00Advent dag 6 | Leef mee met de kandidaten van Vals Spel op Videoland
22:05Dit zijn de afvallers van de vierde aflevering van The Masked Singer 2025