TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nova Zembla vertelt het verhaal van de legendarische reis die Willem Barentsz in 1596 maakte op zoek naar een alternatieve, snellere route naar Oost-Indië. Bemanningslid Gerrit de Veer (Robert de Hoog) beschrijft de avonturen en ontberingen van Barentsz en zijn bemanning.
Willem Barentsz denkt dat het sneller is om via het noorden naar Oost-Indië te varen. Op zich een logische gedachte: je hoeft niet helemaal om Afrika heen.
Probleem is alleen dat zijn schip bij Nova Zembla vast komt te zitten in het poolijs. Om te overleven, breken Barentsz en zijn mannen het schip af en bouwen het om tot een geïmproviseerd houten huis: Het Behouden Huys.
Hoewel regisseur Reinout Oerlemans met Nova Zembla dus een primeur te pakken had, kreeg zijn productie behoorlijk wat kritiek te verduren. De film bevat bijvoorbeeld nogal wat historische onjuistheden.
Zo zet Oerlemans de bemanning neer als een stelletje ordinaire, ongeletterde zuiplappen, terwijl Willem Barentsz in werkelijkheid juist voor geschoolde bemanningsleden had gekozen.
Een ander opmerkelijk detail: in de film kijken enkele personages in augustus naar de sterrenhemel. In werkelijkheid is het in het noordpoolgebied zomers 24 uur per dag licht.
Daar liet het bioscooppubliek zich overigens niet door tegenhouden: Nova Zembla trok bijna 900.000 bezoekers en bracht ruim 8 miljoen euro op.
Als je geen moment wil missen van de Premier League Darts 2026 vanuit Ahoy in Rotterdam dan is er goed nieuws, want het spektakel is gewoon te volgen op televisie!
Sandra uit Married at First Sight 2026 wist van tevoren al wie haar match was: 'Ben gaan googelen'
13:24Anouk briest in De Bondgenoten: 'Ik haat dat wijf'
12:00Dit zie je met Koningsdag 2026 op tv
11:31Nieuw seizoen van Love Island wordt VIP-editie
10:31Pauw & De Wit gemist? Angela de Jong houdt wrange smaak over Marco Borsato