TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als kind is Günter (Tom Dewispelaere) gevonden in een bos in Duitsland. Hij weet niet wie zijn biologische ouders zijn. Tegenwoordig is hij acteur in het gezelschap van regisseur Karl (Hans Kesting). Ze werken aan een nieuw toneelstuk, hij heeft een verhouding met zijn tegenspeelster (Anniek Pheifer); eigenlijk gaat alles zoals het altijd is gegaan.
Totdat een vreemde man Günter staande houdt op straat en hem een woord influistert. Hoewel het een taal is die hij niet verstaat, zorgt dat ene woordje er wel voor dat Günter op zoek gaat naar zijn afkomst. De antwoorden die hij in Nr. 10 vindt, zijn veel vreemder dan hij ooit had kunnen bedenken.
Regisseur Alex van Warmerdam is een van de weinige filmregisseurs met een eigen signatuur. Al sinds zijn debuut met Abel uit 1986 speelt hij met het publiek op een manier die uniek is in het filmlandschap. Zijn van Warmerdams films nu vooral kunstzinnig of komisch bedoeld? Wellicht beide.
Ook met zijn tiende speelfilm met de toepasselijke titel Nr. 10 laat hij de kijker lang gissen waar hij heen gaat. Als de richting dan duidelijk wordt, neemt hij nog steeds onverwachte afslagen. Dat maakt dit tot een film die alleen Van Warmerdam had kunnen maken.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
Tim Hofman moest er goed over nadenken, maar gaat door met Over Mijn Lijk
09:54Will Koopman hint op nieuwe Oogappels-film
09:28De TV van gisteren: België plaatst zich met een beetje geluk wél voor de achtste finales op het WK Voetbal 2026
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Vera, Gran Torino