TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Deze verfilming van de roman van Yann Martel vertelt het wonderlijke verhaal van Piscine, afgekort Pi (Suraj Sharma). Hij groeit op in de Indiase stad Pondicherry, waar zijn ouders een dierentuin runnen.
Als Pi zeventien is, verkopen zijn ouders hun land om met het hele gezin en alle dieren naar Canada te emigreren. Het schip waarmee de familie daarheen reist, vergaat tijdens een storm en alle opvarenden komen om het leven.
Op twee na: Pi en de Bengaalse tijger Richard Parker. Ze dobberen met z’n tweeën op zee in een reddingssloep.
Een onhoudbare situatie, maar toch ontstaat er in Life of Pi een innige band tussen roofdier en mens.
Life of Pi is vooral op visueel vlak indrukwekkend: alles ziet er prachtig uit, met de levensecht geanimeerde tijger voorop. Nederlander Erik-Jan de Boer was verantwoordelijk voor de special effects, hij werd daarvoor bekroond met een Oscar.
Die Oscar kwam alleen wel te laat voor De Boer en het bedrijf waar hij werkte. Twee weken voor de Oscaruitreiking ging specialeffectsstudio Rhythm & Hues failliet.
Een van de redenen voor dat faillissement: De Boer en zijn team deden veel onbetaald werk voor Life of Pi. Regisseur Ang Lee bedankte de mensen van Rhythm & Hues niet eens in zijn speech bij de Oscars.
Arrie en Simoon uit Ik Vertrek na pittig jaar: 'Van de ene op de andere dag stond alles stil'
11:09Albert Verlinde reageert op speculaties over terugkeer naar Vandaag Inside
10:41Edson da Graça verbaast zich erover dat elke BN'er een documentaire krijgt
09:58Op deze datum zie je de finale van Wie Is de Mol? 2026
09:46De TV van gisteren: 1 miljoen kijkers vol lof over Ik Vertrek-deelnemers Simoon en Arrie