TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Iedereen kent The Wizard of Oz, maar waar komt de tovenaar uit die film toch vandaan?
Op die vraag komt een antwoord in Oz the Great and Powerful, een soort prequel op de musicalklassieker uit 1939.
De film vertelt het verhaal van tweederangsgoochelaar Oscar Diggs (James Franco), die bij wijze van toeval in het magische land Oz belandt. Toepasselijk, want hij treedt op onder de artiestennaam Oz the Great and Powerful.
De bewoners van Oz zaten al een tijd te wachten op een grote tovenaar die hen kwam redden. Dus als Oscar een paar goocheltrucs voor ze doet, is iedereen door het dolle heen: de profetie is uitgekomen. Alleen de heksen Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) en Glinda (Michelle Williams) geloven niet zo in Oz’ magische krachten.
Voor regisseur Sam Raimi is Oz the Great and Powerful een stap in een nieuwe richting. Het is de eerste film van zijn hand die geschikt is voor alle leeftijden. Dat is een flink eind verwijderd van de horrorfilms (The Evil Dead) en superheldenknallers (Spider-Man) waar hij bekend mee werd.
Eén ding is in Raimi’s films hetzelfde: zijn allereerste auto, een gele Oldsmobile uit 1973, komt ergens een keer voorbij. Je moet wel weten waar je moet kijken: in Oz the Great and Powerful is het chassis van de auto omgebouwd tot paardenkar.
Oz the Great And Powerful is op maandag 25 november 2024 om 20:30 uur te zien op Veronica.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Janice Blok ziet hoofdrol in grote musical aan haar neus voorbij gaan
13:29Reünie nog niet uitgezonden, maar A.S.S. - Anti Survival Show heeft nu al geweldig nieuws
12:55'Talpa komt met nieuwe dagelijkse realityshow'
12:13Chantal Janzen in tranen op de set van The Voice: 'Verdriet kun je 'niet wegdruppelen of -poederen'. '
11:54Joep Schreuder duikt op in Amerikaanse show en leert presentatoren van ‘links naar rechts’-hit