TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De pas gescheiden moeder Meg Altman (Jodie Foster) betrekt samen met haar dochter Sarah (Kristen Stewart) een nieuw huis. De vorige eigenaar heeft in dat huis een panic room laten bouwen: een zwaarbeveiligde kamer waar hij zich in geval van nood terug kon trekken.
De eerste nacht gaat het echter meteen al mis. Terwijl het buiten onweert gaan Meg en Sarah slapen, maar ze hebben niet door dat drie inbrekers zichzelf toegang tot het huis verschaffen. Op het nippertje weten Meg en Sarah de panic room in te vluchten, maar daar zitten ze juist als ratten in de val. De inbrekers azen op iets dat in die kamer ligt.
Meg en Sarah moeten al hun vindingrijkheid gebruiken om de ongure types buiten te houden: ze frommelen met telefoondraadjes, proberen brand te veroorzaken en en meer van dat. Lukt het ze zich een weg naar veiligheid te MacGyveren? En wat als Megs claustrofobie opspeelt en Sarah dringend medicijnen nodig heeft?
Oorspronkelijk zou Nicole Kidman de hoofdrol in Panic Room spelen. Omdat ze tijdens het filmen van Moulin Rouge! een knieblessure opliep, moest de Australische actrice vlak voor het begin van de opnames van Panic Room verstek laten gaan.
Jodie Foster nam de rol over. Ze kreeg negen dagen de tijd om zich voor te bereiden. Later kwamen de opnames ook nog tijdelijk stil te liggen toen bleek dat Foster zwanger was.
Panic Room is op donderdag 16 januari 2025 om 20:30 uur te zien op Viaplay TV.
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4
13:06Terugkijken: Angela de Jong clasht met Antoinnette Scheulderman bij RTL Tonight over kinderen krijgen