TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Los Angeles heeft te kampen met een golf aan bankovervallen. Omdat de politie vermoedt dat de daders surfers zijn, gaat de jonge FBI-agent Johnny Utah (Keanu Reeves) undercover in een groep surfers.
Daar leert hij surfgoeroe Bodhi (Patrick Swayze) kennen, de hoofdverdachte in zijn zaak. Hij raakt besmet met het surfvirus. Naarmate Johnny meer en meer betrokken raakt bij de surfgroep, verdwijnt het onderzoek steeds verder naar de achtergrond. Point Break staat bol van de spectaculaire achtervolgingen en surfstunts.
Vooral Keanu Reeves bracht voor Point Break nogal wat tijd door op de golven. Dat beviel hem zo goed, dat hij tot op de dag van vandaag geregeld op zijn surfplank klimt. De oplettende kijker spot overigens ook Red Hot Chili Peppers-zanger Anthony Kiedis. Hij is een van de criminele surfers.
Point Break was een van de eerste films van Kathryn Bigelow, die later furore maakte met The Hurt Locker en Zero Dark Thirty. Ze bewees zich met Point Break als kundig regisseur van de fraaie surfscènes, die zelfs onder professionele surfers hoog worden gewaardeerd.
In 2015 verscheen een remake, met Edgar Ramírez in de rol van Bodhi en Luke Bracey als Johnny Utah.
Point Break is op zondag 2 februari 2025 om 22:15 uur te zien op RTL 7.
We moesten er een jaar geduld voor hebben, maar nu kunnen we dan eindelijk genieten van de nieuwe reeks Haantjes op Netflix.
Krijgt Married at First Sight wederom een vervolg? Carlo Boszhard geeft antwoord
12:18Ziet Johan Derksen een realityserie over zijn leven wel zitten?
10:39Zesdelige serie Etty met Sebastian Koch en Claire Bender binnenkort te zien: dit moet je weten
10:00Chris Zegers deelt zijn tv-tips: 'The White Lotus was smullen'
10:00Milan van Waardenburg kijkt positief terug op The Passion: 'Ik herkende mijn eigen zachte kant'