TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Schrijver Thomas Rosenboom ontving in 2000 de Libris Literatuur Prijs voor zijn boek Publieke Werken. De lijvige historische roman speelt zich af in 1888 in Amsterdam.
In Publieke Werken beschrijft Rosenboom de perikelen rond de bouw van het prestigieuze Victoria Hotel tegenover het Centraal Station. Dat verhaal is opgehangen aan twee hoofdpersonages.
De ene is vioolbouwer Walter Vedder, wiens huis moet wijken voor het hotel. De ander is zijn neef neef Christiaan Anijs, die zich in Hoogeveen in de nesten heeft gewerkt door ongeoorloofd medisch handelen.
De verfilming van Publieke Werken liet lang op zich wachten. Geen producent durfde zich aan dit immense project te wagen.
Uiteindelijk durfden productiemaatschappij Topkapi en regisseur Joram Lürsen het toch aan. Het resultaat is verbluffend.
Niet alleen waan je je als kijker – door de levensechte decors – in het Amsterdam van eind negentiende eeuw. Gijs Scholten van Aschat (Vedder) en Jacob Derwig (Anijs) vertolken hun eigenwijze personages op minstens zo knappe wijze.
De TV van gisteren: Race across the World-kijkers zijn klaar met Irene van de Laar
06:47Vanavond op TV: Meisjes van de Goede Herder, De hygiënepolitie, Peppermint
20:51Ik Vertrek: zo gaat het nu met de familie Mensing op Bonaire
15:57Het ziet er somber uit voor de toekomst van Van Roosmalen & Groenteman
15:30Deze BN’ers hebben al eens meegedaan aan Make Up Your Mind