TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2045 ligt de wereld er niet bepaald sprankelend bij. Vandaar dat bijna iedereen al zijn vrije tijd doorbrengt in OASIS, een virtuele wereld waarin alles mogelijk is: van spelletjes spelen en mensen ontmoeten tot gevaarlijke avonturen beleven.
James Halliday (Mark Rylance), de bedenker van die wereld, heeft in OASIS drie sleutels verstopt. Wie ze alle drie vindt, krijgt de macht over de virtuele wereld. De doodgewone tiener Wade (Tye Sheridan) vindt in Ready Player One de eerste sleutel. Samen met zijn gamevrienden gaat hij op zoek naar de andere twee.
Maar er zijn kapers op de kust, en die hebben niet bepaald zuivere bedoelingen. Zo zet snoodaard Sorrento (Ben Mendelsohn) een heel leger gamers in om de sleutels te bemachtigen.
Ready Player One is een verfilming van de gelijknamige bestseller van Ernest Cline. Net als het boek zit de film boordevol verwijzingen naar bekende films, games en andere hoogtepunten van ruim een halve eeuw popcultuur.
Zo komt monsteraap King Kong voorbij en lopen Wade en zijn vrienden ineens rond in het decor van horrorklassieker The Shining. Ook games als Space Invaders, Super Mario 64, Doom en Mortal Kombat spelen een rolletje.
De lijst met verwijzingen is al met al te lang om op te noemen. Die had nog langer kunnen zijn met een andere regisseur.
Ernest Cline verwijst in zijn boek volop naar Steven Spielberg. Omdat Spielberg Ready Player One zelf regisseerde, besloot hij een deel van die verwijzingen niet in de film te stoppen.
Toch kun je nog wel wat Spielbergfilms terugzien. Voorbeeldje: de Tyrannosaurus Rex uit Jurassic Park.
Carrie op Vrijdag strikt dé GTST-ster van dit moment
10:08Talpa tevreden over Nieuws van de Dag, ook in 2026 te zien
08:36De TV van gisteren: Kijkers genieten (en huilen) volop van jubileumaflevering GTST
06:47Vanavond op TV: Dit was het nieuws, Casa di Beau, Jumanji: The Next Level
00:58Komende week in GTST: Romantische revelaties en het aandoenlijke afscheid