TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het klinkt als het uitgangspunt voor een coming-of-age sekskomedie zoals American Pie: drie tieners spreken via het internet met een vrouw af om groepseks te hebben.
Zo’n film zou je ook van regisseur Kevin Smith kunnen verwachten, maar in Red State valt er weinig te lachen. Als Travis (Michael Angarano), Jarod (Kyle Gallner) en Billy-Ray (Nicholas Braun) de vrouw ontmoeten, worden ze gedrogeerd.
Als ze weer bijkomen blijken ze gevangen te zijn genomen door de extremistische predikant Abin Cooper (Michael Parks) van de Five Points Trinity kerk. Cooper heeft extreme ideeën over goed en kwaad en speelt graag voor eigen rechter door middel van sadistische spelletjes.
Een van de inspiratiebronnen voor de kerk in Red State is de extremistische kerk Westboro Baptist Church, die vaak met provocerende spandoeken voor opschudding zorgt. Leden van de kerk wilde ook de première van Red State verstoren, maar Kevin Smith had een tegenprotest georganiseerd dat zo veel groter was dat het protest van de kerk werd overschaduwd.
Dit was niet de eerste keer dat Smith te maken kreeg met een protest van christelijke groeperingen. Bij een protest tegen zijn film Dogma liep hij zelf voor de grap mee met een van de protesten met een bord met de tekst ‘Dogma is Dogshit’.
Yvon Jaspers verklapt: dit Boer Zoekt Vrouw-stel is te zien in Onze Boerderij: De Oogst
08:55De Bondgenoten-kijkers gaan los over de straf voor Robert na woede-uitbarsting
07:48Dit zijn de eerste reacties op spin-off Kees Flodder
07:33De TV van gisteren: Kijkers verdeeld over Curaçao-uitzending Vandaag Inside
07:00GTST Spoilers - maandag 25 t/m donderdag 28 mei 2026