TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Los Angeles ontvoeren criminelen de dochter van de Chinese consul. De politie van Hongkong stuurt zijn beste agent naar Amerika om haar op te sporen.
Agent Lee (Jackie Chan) mag dan het neusje van de Hongkongse politiezalm zijn, in LA vertrouwen ze hem voor geen meter. Vandaar dat hij in Rush Hour samen moet werken met een lokale collega: James Carter (Chris Tucker).
Alleen zijn Carter en Lee geen types die graag de regie uit handen geven. Aan die gedwongen samenwerking hebben ze dan ook een broertje dood.
Het ziet er dus slecht uit voor de ontvoerde diplomatendochter. Of toch niet?
Na een tijdje rommelen beginnen Lee en Carter namelijk steeds beter samen te werken. Tijd om die criminelen effe een poepie te laten ruiken!
Regisseur Brett Ratner was een groot fan van de films die Jackie Chan in Hongkong had gemaakt. Hij was dus blij dat hij in Rush Hour met de actiester kon samenwerken.
Omdat Ratner het idee had dat veel Amerikanen Chans Hongkongse films niet hadden gezien, recyclede hij grappen en actiescènes uit die films.
In zijn Hongkongse films doet Chan altijd zijn stunts zelf. Dat deed hij in Rush Hour ook.
Dat liep maar net goed af. Hij kreeg bijna een stel zware metalen kisten op zijn hoofd.
Partnerbijdrage
Zien: de eerste beelden van Koningsdagspecial The Masked Singer
20:45Déze wereldster is woensdag te gast bij talkshow Eva Jinek
15:19Groot verlies voor John en Kees de Bever
14:39Dit zijn de winnaars van Echte Meisjes in de Jungle: De Familie-editie 2026
13:32Dit is de startdatum van het nieuwe programma Daten in het Dorp