TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bij ‘het schip van de woestijn’ denk je al snel aan een kameel, maar archeoloog Dirk Pitt (Matthew McConaughey) en zijn maat Al (Steve Zahn) weten beter. Zij gaan in de Sahara op zoek naar een Amerikaans oorlogsschip.
Dat schip zou anderhalve eeuw geleden de Niger opgevaren zijn. Daar is het gestrand en ligt het nu, begraven onder een zandduin, te wachten tot iemand alle schatten van boord komt halen.
Daar hebben Dirk en Al in Sahara wel oren naar. Omdat ze toch in de buurt zijn, nemen ze het ook nog even op tegen een Afrikaanse krijgsheer en een corrupte Europese grootindustrieel.
Tussen de bedrijven door heeft het duo ook nog tijd om te proberen de wereld te behoeden voor een milieuramp.
Tijdens al die heldendaden komt Dirk VN-arts Eva Rojas (Penélope Cruz) tegen. Ze redden haar uit de brand en Eva sluit zich bij Dirk en Al aan.
Een tikje onwaarschijnlijk allemaal, maar Sahara verkeert wat dat betreft in goed gezelschap: de gemiddelde Bond- of Indiana Jones-film moet het ook niet hebben van geloofwaardigheid en realisme.
De film is gebaseerd op een boek van Clive Cussler. Hij was zo ontevreden over de verfilming dat hij de filmmakers voor de rechter sleepte.
Partnerbijdrage
Johan Derksen twijfelt over samenwerking met Lale Gül: 'Ze is de weg kwijt'
11:09Marieke Heebink laat zich uit over Sleepers-rel: 'Te veel stress'
10:33Emma Wortelboer hoopt op eigen interviewprogramma: 'Zoals Theo van Gogh dat ooit deed'
10:08Estavana over aangeschoten Rafael bij Studio Voetbal: 'Hij heeft wel op z'n kop gekregen'
09:40De TV van gisteren: kijkers weten al zeker wie Stars on Stage gaat winnen