TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Miles (Paul Giamatti) besluit zijn vriend Jack (Thomas Haden Church), die op het punt staat te gaan trouwen, bij wijze van vrijgezellenfeest mee op wijnreis door Californië te nemen.
Ze gaan in tijdens het rondreizen hier en daar een wijnproeverij bezoeken en lekker veel eten. Alleen grijpt Jack de reis in Sideways aan om, voor hij zijn verloofde het jawoord geeft, de bloemetjes nog eens buiten te zetten. De trip verloopt dan ook compleet anders dan gepland, waarbij beide mannen zichzelf flink tegenkomen.
Regisseur Alexander Payne weet in dit verhaal over wijn, vriendschap, relaties en levensgeluk de perfecte sfeer van kameraadschap te creëren. Sideways werd genomineerd voor maar liefst vijf Oscars, waaronder die voor beste regie en beste film. Payne ging naar huis met de Oscar voor beste scenario.
Sideways was niet alleen een succes in de bioscopen. De film had ook impact op de Amerikaanse wijnindustrie.
De verkoop van Pinot Noir, de favoriete wijn van Miles nam na de release met 16 procent toe. Wijnmakers die vooral Merlot maakten, waren waarschijnlijk minder blij: Miles laat meermaals blijken dat hij dat maar bocht vindt.
Kortom: wie Sideways gaat kijken, weet nu welke wijn daar goed bij past.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Wisselende reacties op geweldig goed bekeken oudejaarsconference
06:47Vanavond op TV: Ik vertrek XL, Miljoenenjacht, The Hangover
06:00Zo mis je geen moment van het nieuwe spelprogramma Watch Your Back
06:00Drama-alert: House of Villains is nu te streamen bij Videoland
01:05Komende week in GTST: Verbale vuurspuwerij en de kwistige klikspanen