TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is de grootste uitdaging van het verfilmen van een stripboek: de sfeer van de tekeningen levend houden. Robert Rodriguez en Frank Miller slagen daar in deze verfilming van Millers Sin City-comics glansrijk in.
De hele film oogt als een tot leven gewekt stripboek. Millers duistere tekenstijl – veel zwart-wit, met alleen wat kleuraccenten voor details als ogen en bloed – werkt op het witte doek al net zo goed als op papier.
De verhaallijnen rond ruwe bolsters als Marv (Mickey Rourke), Hartigan (Bruce Willis) en Dwight (Clive Owen) en femme fatales als Nancy (Jessica Alba) en Gail (Rosario Dawson) doen daarbij niet eens zo ter zake.
De film draait om de oogverblindend mooie stijl en de donkere sfeer. Sin City is als een duistere film noir, maar dan net een tandje vuiger.
Pas toen ze haar contract al had getekend ontdekte Jessica Alba dat haar personage een aantal behoorlijk pikante scènes heeft in Sin City. Alba weigerde de naaktscènes te doen die in het oorspronkelijke script stonden.
Dat kon regisseurs Robert Rodriguez en Frank Miller niet veel schelen: ze hadden al lang gezien dat de film helemaal geen naakt nodig had.
Naast Robert Rodriguez en Frank Miller heeft Sin City nóg een regisseur. Bij wijze van vriendendienst regisseerde Quentin Tarantino een scène in de film: die waarin Dwight en Jackie Boy (Benicio Del Toro) in de auto zitten voordat de politie Dwight van de weg haalt.
Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar
14:45Nieuw seizoen van The Tribute: Battle of the Bands in de maak
12:19Update over de risicovolle operatie van Alex uit Over Mijn Lijk: 'Het ziet er niet heel best uit'
12:13Johan Derksen verklaart afwezigheid van Jack van Gelder bij De Oranjewinter
11:24Video: Johan Derksen heeft zin in de terugkeer van Vandaag Inside