TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Dat vertelt hij aan NU.nl.
"Als het aan mij had gelegen, had ik het graag nog een keer gedaan", vertelt hij. "Zodat ik had kunnen zeggen: mooi trackrecord gehad, al die jaren met plezier gedaan, en nu klaar. Maar de NOS maakt een andere afweging. Ik moet zeggen: ik heb wel echt een goed en plezierig gesprek gehad met de NOS. Maar zij zijn natuurlijk vrij om te doen en laten wat ze willen."
"Eigenlijk snap ik het ook wel”, bekent hij. “Ik ben nou eenmaal een gezichtsbepalende presentator voor AVROTROS. Op het moment dat AVROTROS zich terugtrekt op principiële gronden, begrijp ik wel dat de NOS, die een neutrale, objectieve organisatie wil zijn, ook in de verslaggeving denkt: daar moet dan niet Cornald Maas zitten."
Ook als adviseur is hij niet betrokken bij het liedjesfestijn. "Ik speel helemaal geen rol. Ik weet niet of er een selectiecommissie komt. Op dit moment zijn het allemaal dagkoersen. De NPO heeft in elk geval geen beroep op mij gedaan." Maas weet niet hoe het traject van de NPO er nu uitziet en wie erbij betrokken zijn. "Ik weet wel dat de meeste omroepen niet bereid zijn hun medewerkers, hun deskundigen, uit te lenen aan een selectiecommissie of iets wat daarop lijkt."
Veel is ook nog onduidelijk rondom het Songfestival. Bijna vijfhonderd medewerkers stuurden een brandbrief waarin zij de NPO oproepen af te zien van deelname aan het songfestival. Bestuursvoorzitter Jet de Ranitz van de NPO gaat begin november in gesprek met een afvaardiging.
Jan Versteegh staat stil bij Bondgenoten-mijlpaal
08:53Verklapt Martine van Os hier wie haar Tijd voor MAX-opvolger wordt?
08:04De TV van gisteren: dochter Miljoenenjacht-thuiswinnaar krijgt er flink van langs
06:47Vanavond op TV: Strijders, Kees van der Spek ontmaskert, The Bourne Legacy
23:50Op deze datum start Het Sinterklaasjournaal in 2026