TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat nou als het heerlijk avondje van Sinterkaas een stuk minder heerlijk is? ’s Lands grootste pulpregisseur zoekt het uit in de horrorkomedie Sint.
In de middeleeuwen trekt de in ongenade gevallen bisschop Niklas (Huub Stapel) moordend en plunderend door het land. Aan die plundertocht komt een einde als een burgerwacht hem in de kraag vat en vermoordt.
Eigenlijk zijn ze daar net te laat mee: Niklas kan nog een vloek uitspreken. Elk jaar waarin het op 5 december volle maan is, zal Niklas herrijzen om als vanouds dood en verderf te zaaien.
In Sint vallen pakjesavond en volle maan voor het eerst weer samen en warempel: Niklas herrijst uit de dood en slaat aan het moorden.
Frank (Egbert Jan Weeber) ziet de horrorbisschop aan het werk en waarschuwt de politie. Omdat niemand hem wil geloven, gaat Frank dan maar op eigen houtje achter de slechtheiligman aan.
Gelukkig staat hij er niet helemaal alleen voor: Frank krijgt hulp van zijn vriendin Lisa (Caro Lenssen) en de aan lagerwal geraakte agent Goert (Bert Luppes).
Regisseur Dick Maas keek voor Sint niet op een controverse meer of minder. De filmposter, met daarop nietzogoedheiligman Niklas in vol ornaat, prijkte wekenlang in bushokjes door het hele land.
Veel ouders waren daar niet blij mee: nu moesten ze hun kinderen uitleggen dat Sinterklaas heus niet eng of gevaarlijk was.
Collega-regisseur Johan Nijenhuis deed zijn beklag over de poster in De wereld draait door. Hij diende ook nog een klacht in bij de Reclame Code Commissie, maar tot een verbod kwam het niet.
The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug
11:01Winter vol liefde ster-Elsje doet boekje open over omstreden ex Gilbert: 'Hij heeft over alles gelogen'
09:54De TV van gisteren: Stars on stage best bekeken alternatief voor WK voetbal
09:31Noa Vahle heeft lak aan critici en raadt dat iedereen aan: 'Lekker negeren, joh!'