TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zelfs na dertig jaar biedt deze muzikale komedie nog steeds prima vermaak.
Dat is – naast de aanstekelijke muziek – voor een groot deel te danken aan de leuke hoofdrol van Whoopi Goldberg. Goldberg speelt zangeres Deloris, die getuige is van een moord.
De politie besluit haar onder te laten duiken in een klooster. Tot ergernis van de moeder-overste (Maggie Smith) introduceert de swingende Deloris moderne soulmuziek in het repertoire van het nonnenkoor. Liedjes als 'My guy', 'I will follow him' en 'Rescue me' krijgen in Sister Act een nieuwe betekenis.
Vanwege het grote succes duurde het niet lang voordat er een vervolg kwam: Sister Act 2 verscheen in 1993, anderhalf jaar na de première van het eerste deel. Jaren later was een Amerikaanse theatervariant een groot succes. Joop van den Ende haalde deze musical in 2013 mede dankzij Whoopi Goldberg naar Nederland. Er wordt nu aan gewerkt om de musical in 2024 weer naar de Nederlandse theaters te brengen.
GTST zoekt figuranten via bijzondere Videoland-prijsvraag
10:17Kritiek op coaches en ‘verouderd format’: dit klopt er niet aan de Battles van The voice
10:11VI kritisch op Angela de Jong na commentaar op Jake Paul en Jutta Leerdam: 'Laat gaan!'
10:00I've Got the Music in Me blijkt op Johnny de Mols lijf geschreven: 'Als jongetje was ik al met muziek bezig'
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, I've got the music in me, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse