TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Boksen is een metafoor voor het leven. Alleen wie het kan opbrengen om na een tegenslag op te staan en door te vechten, en dat steeds opnieuw, heeft kans om als winnaar uit de strijd te komen.
Dat universele verhaal is een van de redenen dat er meer films over boksen zijn dan over welke sport dan ook. Het vakkundig gemaakte Southpaw doorbreekt de clichés van de boksfilm nergens. Dat hindert niet: de acteurs spelen hun rollen zo sterk dat niet alleen de klappen, maar ook de emotionele momenten raak zijn.
Forest Whitaker is goed als de ervaren bokstrainer die de gevallen vechter onder zijn hoede neemt, maar het zijn de indrukwekkend fysiek acterende Jake Gyllenhaal (als bokser Billy Hope) en Oona Laurence (als zijn dochter Leila) die de film dragen.
De muziek in Southpaw is een van de laatste werken van componist James Horner. Kort voor de première tragisch omkwam bij een crash met zijn privévliegtuigje.
De tweevoudig Oscarwinnaar, onder andere bekend van zijn scores voor films als Titanic en Braveheart, werkte met plezier aan Southpaw. Regisseur Antoine Fuqua vertelde dat er geen geld was voor de muziek, maar dat Horner besloot die voor niets te componeren, omdat het verhaal hem zo aansprak.
Southpaw is op donderdag 5 december 2024 om 20:00 uur te zien op Paramount Network.
Partnerbijdrage
Tooske: 'Gaan we Fabiënne uit De Bondgenoten ook een keer zien lachen?'
09:06Wil Johan Derksen naar RTL? 'Dit heb ik tegen John de Mol gezegd'
08:19De TV van gisteren: Wilfred Genee heeft nog geen kijkcijferhit te pakken met Mi Dushi
06:47Vanavond op TV: Flikken Gent, Pretty Woman, Days Of Thunder
12:35Paul de Leeuw twijfelt over toekomstige tv-programma's: 'Die ellende is het me niet meer waard'