TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Aan de vooravond van zijn pensionering hoort Nathan Muir (Robert Redford), een geroutineerde CIA-agent, dat zijn leerling Tom Bishop (Brad Pitt) in China is gearresteerd wegens spionage.
Bishop zou hebben geprobeerd om een gevangene uit een Chinese strafinrichting te helpen ontsnappen. Muirs bazen roepen hem direct op het matje.
Van wat ze hem vertellen wordt de oude rot niet blij. Het liefst zou de CIA-top de jonge spion uit de weg ruimen.
Muir is vastbesloten daar een stokje voor te steken. Maar hoe?
Hij begint in Spy Game aan de gevaarlijkste missie van zijn carrière: hij gaat Bishop op eigen houtje proberen te bevrijden. Maar hoe pak je zoiets aan?
Nadat de Nederlandse regisseur Mike van Diem een Oscar won voor Karakter lonkte Hollywood. Spy Game had zijn Hollywooddebuut moeten worden.
Dat ging niet door: Van Diem trok zich terug omdat hij het niet eens was met de toon en de schaal van het project. Tony Scott nam het stokje van hem over.
Brad Pitt wilde de rol van Tom Bishop maar wat graag spelen. Hij wees er een andere rol voor af.
Om Spy Game te kunnen maken liet Pitt de hoofdrol in The Bourne Identity schieten.
Johan Derksen shockeert Gerard Joling met pikante ontboezeming in VI
09:19B&B vol liefde-ster Petra kondigt huwelijk aan met nieuwe grote liefde Chantal
09:03Buffy-acteur Nicholas Brendon op 54-jarige leeftijd overleden
08:46Tina Nijkamp onthult salaris Wilfred Genee bij Vandaag inside
20:21Kerststress en familiechaos: Één Grote Familie krijgt eigen kerstfilm op Videoland