TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jaren na die ontdekking lukt het taalkundige Daniel Jackson (James Spader) om de hiërogliefen op het bouwwerk te ontcijferen.
Zo ontdekt Daniel dat het niet zomaar een poort is: het gevaarte is een portaal naar een andere dimensie. Wat zou er aan de andere kant van die Stargate liggen?
Samen met de legereenheid van Jonathan 'Jack' O'Neil (Kurt Russell) stapt Daniel door de poort, op weg naar de andere wereld.
Ze belanden in een land dat erg veel lijkt op het oude Egypte. De mensen daar aanbidden de Egyptische zonnegod Ra, die zijn gevolg met ijzeren hand regeert.
Hoofdrolspeler James Spader heeft toegegeven dat hij het script van Stargate niet best vond. Hij maakte de film omdat hij het geld goed kon gebruiken:
"Acteren is mijn passie, maar het is ook gewoon werk en zo heb ik het ook altijd benaderd. Acteurs zijn eigenlijk een soort dagloners."
"Er is niks mis mee om zo nu en dan een klus aan te nemen omdat je het geld gewoon nodig hebt."
Vanavond op TV: Verborgen verleden, Pandora, Deuce Bigalow: Male Gigolo
06:00De romcom Perfectly Imperfect met Yolanthe Cabau stream je nu bij Prime Video
23:19Kijkers leven mee met emotionele Freek in The Voice of Holland: 'Ik voel jou' (video)
21:24Zien: Mariah Carey zingt Volare tijdens openingsceremonie Olympische Winterspelen
15:31Denise van der Laan zet nieuw leven op in Spanje: 'Je moet zelf de slingers ophangen'