TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat begint als een wanhoopsdaad, groeit uit tot een ongebruikelijke vorm van patriottisme.
In de komedie Stripes besluit de werkloze en cynische John Winger (Bill Murray) samen met zijn vriend Russell (Harold Ramis) bij het Amerikaanse leger te gaan. Met minimale motivatie en een flinke dosis sarcasme sukkelen ze door de basisopleiding, tot grote frustratie van hun sergeant Hulka. Maar als het duo per ongeluk een geavanceerd militair voertuig richting Oost-Europa stuurt, raken ze verstrikt in een internationale crisis.
De film combineert slapstick met militaire satire en werd vooral gedragen door Murray’s kenmerkende droge humor.
Het script voor Stripes was aanvankelijk geschreven voor stoner komedieduo Cheech & Chong. Harold Ramis herschreef het script zodat het beter bij Bill Murray’s komediestijl zou passen.
Daarnaast werd er veel geïmproviseerd. Dat was ook een van de redenen dat Murray eiste dat Ramis zijn beste vriend zou spelen. Zo kon hij helpen met het herschrijven van de dialogen en konden ze samen improviseren.
Stripes is op woensdag 28 mei 2025 om 23:05 uur te zien op SBS9.
Dit programma vervangt Flikken Maastricht op NPO1
13:35Goed nieuws voor Ik Vertrek-fans: programma zeer binnenkort terug met nieuwe afleveringen
12:43Onderweg naar Morgen-icoon Frits Jansma overleden: 'Iedereen is echt aangedaan'
12:24MAFS terugkijken: Kyle vindt zichzelf geen leuk persoon
11:50Flikken Gent weer vanaf de allereerste aflevering te zien op de Nederlandse televisie