TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De politieagent Dave Speed (Terence Hill) krijgt een missie toegewezen in een ex-Indiaas reservaat dat in de buurt ligt van een militaire schietbaan.
Terwijl Speed daar voor zijn onderzoek aan het rondneuzen is, ontploft er een nucleaire raket. De straling betekenen niet zijn dood, sterker nog hij krijgt er superkrachten van. Het is voor Speed natuurlijk superhandig dat hij met zijn gedachten grote objecten kan laten bewegen of terloops van een wolkenkrabber af kan springen.
Er is echter een probleem: zodra hij de kleur rood ziet verliest hij zijn krachten. Zijn vrienden begrijpen in Supersmeris helemaal niks van wat er nu precies met Speed aan de hand is en daarnaast wordt hij ook onterecht beschuldigd van moord.
Veel films met Spencer en/of Hill werden beïnvloed door de modegrillen uit die tijd. Zo zijn de eerste paar Vier vuisten-films een antwoord op de spaghettiwesterns die in de jaren zestig erg populair waren. Supersmeris was natuurlijk het antwoord op het enorme succes van de eerste Supermanfilm met Christopher Reeve in de hoofdrol. Na deze Superman volgden nog een hele reeks superheldenfilms.
Voor de oplettende kijker is er een directe verwijzing naar Superman te zien. Er is een scène waarin Terence Hill een Supermanstrip leest.
Dit is waarom Even tot Hier op zaterdag 16 mei 2026 niet te zien is
10:50Mart Hoogkamer hoopt dat er een De Bondgenoten VIPS komt zodat hij mee kan doen: 'Ik vind het zo'n spraakmakend programma'
10:08Je ziet het nieuwste seizoen van Down the Road (België) nu bij NPO Start
09:25Oud-deelnemer Chantal had wel willen trouwen met Rob in Married at First Sight
09:15De TV van gisteren: de kijkers van Heel Holland Bakt Elke Dag ergeren zich groen en geel aan deelnemer Rik