TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kim (Maggie Grace) is met een vriendin op vakantie in Europa. In Frankrijk valt het tweetal in handen van een bende Albanese mensensmokkelaars.
Misschien hadden de Oost-Europese snoodaards beter een ander Amerikaans meisje kunnen ontvoeren.
Kim is namelijk de dochter van voormalig CIA-agent Bryan Mills (Liam Neeson). En Mills heeft, zoals hij het zelf zo mooi zegt, precies de talenten die nodig zijn om de bende aan te pakken.
Dat is dan ook wat Bryan in de actieknaller Taken doet: hij gaat naar Europa om zijn dochter en haar vriendin te bevrijden.
Daarmee neemt de ervaren rouwdouwer geen genoegen. Bryan zal niet rusten voordat hij de hele Albanese boevenbende heeft opgerold.
De makers van Taken wilden eerst dat Jeff Bridges de hoofdrol zou gaan spelen. Toen hij zich terugtrok, kwamen ze uit bij Liam Neeson.
Neeson dacht dat de film zou floppen, maar hij nam de rol toch aan. Zo kon hij mooi vier maanden in Parijs werken en karate leren.
Ook vond hij het een uitdaging om een keer in een actiefilm te spelen.
Taken werd een groot succes. Zo groeide Neeson op latere leeftijd (hij was al 56) ineens uit tot een echte actieheld.
Wanneer is de finale van Maestro op televisie te zien?
10:18Terugkijken: Monique pakt Denise keihard aan in slotaflevering De Hanslers
10:09Videoland maakt docuserie over hiphopcollectief New Wave
09:17Dit programma vervangt Steenrijk, Straatarm op SBS6
07:42De TV van gisteren: Veel kijkers voor slotaflevering De Hanslers: van de Piste naar de Playa