TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Terry (Jason Statham) is de eigenaar van een autogarage en zit diep in de schulden.
Via een vriendin komt Terry aan het idee om met kennissen een bank te overvallen. Ze moeten een lange tunnel graven en de kluisjes van de bank openbreken op de dagen dat het beveiligingssysteem wordt vervangen.
Na de overval blijkt dat er belastende foto's van leden van de Britse koninklijke familie zijn gestolen uit een van de kluisjes. MI5 wil die foto's zo snel mogelijk terug.
De film is gebaseerd op een echt gebeurde overval uit 1971. Een radioamateur ving in de nacht van de overval gesprekken op tussen de overvallers en hun uitkijk. Hij waarschuwde de politie. Na vier dagen verboden de Britse autoriteiten het de media om aandacht aan de zaak te besteden omdat daarmee de nationale veiligheid in het gevaar zou komen.
Volgens The Bank Job zou dat verbod zijn ingesteld omdat Prinses Margaret was afgebeeld op enkele foto's die waren gestolen uit de kluisjes.
Partnerbijdrage
Kijkers kunnen niet stoppen met lachen om nieuwe Vandaag Inside-promo
12:01Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT
10:45Nieuw EO-programma debuteert op de zondagavond op NPO1
10:04Kristie ontving veel ‘nare berichten’ na deelname De Bondgenoten
09:28Makers van serie Máxima zoeken oudere prinsesjes voor het derde seizoen