TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2016 maakte het Belgisch-Amerikaanse regisseursduo Peter Brosens en Jessica Woodworth de komedie King of the Belgians; een roadmovie waarin de koning van België na een staatsbezoek op eigen houtje thuis probeert te komen.
The Barefoot Emperor is het vervolg op die film. Koning Nicolaas III (Peter Van den Begin) is dit keer in Sarajevo.
Door een ongelukje bij het naspelen van de aanslag op Frans-Ferdinand raakt hij gewond. Als hij weer bijkomt, ligt de koning in een sanatorium in Kroatië.
Terwijl hij daar herstelt van zijn verwondingen ziet hij dat het niet goed gaat met Europa. Extreemrechts heeft de macht overgenomen, de EU bestaat niet meer en ook België is verleden tijd.
Dr. Ilse von Stroheim (Geraldine Chaplin) is de drijvende kracht achter dit alles. Ze ziet in de laatste koning van België de ideale kandidaat om de eerste keizer van haar ‘Nova Europa’ te worden.
Maar ziet Nicolaas III dat wel zitten?
Regisseur Peter Brosens vertelde aan de Filmkrant dat het eerst helemaal niet de bedoeling was om een vervolg op King of the Belgians te maken. Tijdens een vakantie op het Kroatische eiland Brijuni kwam het idee voor The Barefoot Emperor bovendrijven.
“Toen we er aankwamen had ik meteen het gevoel dat het bijzonder was. Dit Nationaal Park waar niemand woont leek wel een filmset. Tijdens de drie dagen dat we in het enige hotel verbleven, kreeg het concept vorm. Een tweede hefboom was de Sarajevo-scène die we filmden voor King of the Belgians maar schrapten omdat ze daar niet werkte.”
Nieuw seizoen van Flikken Maastricht op komst
12:05Debbie & Paul uit B&B Vol Liefde 2023 keren terug op televisie (en wel in dit programma)
10:25Max Terpstra belaagd door boze keukenboer in Kassa: 'Ik moet je gigantisch op je bek slaan eigenlijk'
10:05MAFS gemist? Bekijk het huwelijk van Nick en Joyce
10:00Guy Clemens vertelt over zijn rol in derde seizoen Dag & Nacht: 'Lasse is soms te aardig'