TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het mag een wonder heten dat het tot 2016 heeft geduurd voordat Steven Spielberg een verhaal van Roald Dahl verfilmde. De schrijver en de regisseur zijn allebei zo goed in het creëren van (fantasie)werelden, dat ze voor elkaar gemaakt lijken.
Met The BFG laat Spielberg zien dat hij zich thuis voelt in Dahls wereld. Zijn verfilming van De GVR (De grote vriendelijke reus) zindert van de visuele vondsten, woordspelingen en de verwondering over de wereld van Roald Dahl.
Dankzij moderne animatietechnieken gaat de reus uit de titel (Mark Rylance) naadloos op in de ‘echte’ wereld. Zijn vriendschap met weesmeisje Sophie (Ruby Barnhill) is, net als in het boek, hartverwarmend. Hoogtepunt van de film is wanneer Sophie en de reus op dromenjacht gaan. Spielberg tovert die scène om tot een visueel feestje, een droom om naar te kijken.
Steven Spielberg was al 25 jaar bezig om De GVR te verfilmen. Toen het eindelijk zover was, wilde hij graag dat Gene Wilder een rol in de film zou spelen. De acteur, die in 1971 schitterde als Willy Wonka in Roald Dahl-verfilming Willy Wonka & the Chocolate Factory, bedankte voor de eer. Gene Wilder overleed op 29 augustus 2016, een maand na de première van The BFG.
The BFG is op zondag 1 december 2024 om 22:10 uur te zien op NET 5.
Postcode Loterij In de Ring met Linda de Mol krijgt een tweede seizoen
11:23Peter Gillis vertelt over vermeende woninginbraak
11:04Winter vol liefde reünie hint op vonk tussen Klaas en Elsje
10:59Dominic Seldis verklaart waarom hij nog altijd geen Nederlands spreekt: ‘Tienduizenden euro’s aan uitgegeven’
10:40Ingelaste aflevering Pauw & De Wit vanwege crisis Iran