TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
The Bourne Ultimatum sluit de trilogie af die in 2002 begon met The Bourne Identity. In die eerste film halen vissers Jason Bourne uit zee met twee kogels in de rug, een Zwitsers bankrekeningnummer in zijn heup en een ernstig geval van geheugenverlies.
In The Bourne Supremacy heeft hij zijn geheugen nog niet terug. Wel ontdekt Bourne dat hij ooit deel uitmaakte van de geheime afdeling Treadstone.
Van de missies die hij voor Treadstone uitvoerde kan hij zich alleen niets meer herinneren. Ondertussen beschuldigt de CIA hem van de moord op twee agenten in Berlijn.
The Bourne Ultimatum begint waar The Bourne Supremacy eindigde: Bourne probeert in Moskou uit handen van de politie te blijven. Dat lukt, maar daar blijft het niet bij.
Wanneer hij een aantal weken later in de krant leest dat hij een CIA-agent is, gaat Bourne op zoek naar de schrijver van het artikel.
Met dit derde deel is de serie rond Jason Bourne nog niet afgelopen. In 2012 ging The Bourne Legacy in première.
Opvallend is dat niet Matt Damon, maar Jeremy Renner in dit vervolg de hoofdrol speelde. In 2016 keerde Matt Damon in Jason Bourne terug op bekend terrein.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Martijn Krabbé tekent nieuw contract bij RTL: 'Dank voor het vertrouwen'
14:43Greetje uit Urk! bevestigt breuk met Bert: 'Heel zwaar'
13:38Jochem Myjer laat van zich horen in alle ophef over het Sinterklaasjournaal: 'Van mijn Hoofdpiet blijf je af'
11:18NOS en NTR slaan handen ineen: Eurovisie Songfestival wordt gewoon uitgezonden in Nederland
10:36Kippenvel gegarandeerd: De ultieme terugblik op Max Verstappens allereerste wereldtitel (video)