TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
‘Werk nooit met dieren of kinderen.‘ Voor The Calll of the Wild, een verfilming van de roman van Jack London uit 1903, lijkt regisseur Chris Sanders (Lilo & Stitch, How to Train Your Dragon) die aloude Hollywoodregel ter harte te hebben genomen.
Het belangrijkste personage in The Call of the Wild is weliswaar een hond, maar op de set was geen dier te bekennen. De enorme viervoeter Buck is een combinatie van computeranimatie en motion capture: acteur Terry Notary verzorgde zijn bewegingen.
De film volgt Buck vanaf het moment dat dieven hem weghalen bij zijn comfortabele huis in Californië tot in het hoge noorden van Canada. Daar ‘werkt’ hij eerst als sledehond voor vriendelijke en minder vriendelijke baasjes.
Later gaat hij met de oude kluizenaar John Thornton (Harrison Ford) op avontuur. Dat levert een mooi gefilmde, zij het soms net iets te sentimentele avonturenfilm op.
The Call of the Wild is al meerdere keren verfilmd. In deze versie speelt Harrison Ford de rol van kluizenaar Thornton.
In 1997 speelde Rutger Hauer die rol in een tv-film naar het boek van Jack London. Hauer en Ford kenden elkaar vrij goed: in 1982 speelden ze samen sf-klassieker Blade Runner.
The Call of the Wild is op zaterdag 25 april 2026 om 21:00 uur te zien op STAR Channel.
Partnerbijdrage
Vandaag is het tijd voor een van de meest aansprekende duels uit de Premier League: de Manchester Derby. Manchester United en Manchester City strijden om de eer van de stad. Je ziet de kraker live op Viaplay.
Vanavond op TV: Onze vrouw in Rio, Studio sport voetbal, Pineapple Express
11:23Oscar is klaar met Eline na B&B Vol Liefde-reünie: 'Duidelijk waar de prioriteiten liggen'
10:58Johan Derksen doet boekje open over rel rond Olcay Gulsen en Jaimie Vaes na spraakmakend fragment Buzz
10:01Adám maakt indruk met zijn drie liefdespartners in Got Talent
08:17De TV van gisteren: kijkers huilen mee met Frans bij emotionele aflevering van De Bauers