TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog worden de Peter, Susan, Edmund en Lucy Pevensie voor hun veiligheid naar het buitenhuis van professor Kirke gestuurd. Daar vinden ze een magische kledingkast, een toegangspoort tot het al even magische land Narnia.
De paradijselijke wereld is bevolkt door bijzondere wezens en pratende dieren. Alleen wordt het rijk bedreigd door de ijsheks Jadis, die zichzelf tot koningin heeft benoemd. Peter, Susan, Edmund en Lucy blijken voorbestemd om Narnia te redden uit een al jaren durende ijstijd. Ze willen de leeuwenkoning Aslan helpen de bewoners van Narnia te bevrijden, maar Jadis is niet van plan zich zomaar van de troon te laten stoten.
Geen vernieuwend verhaal en geen grandioos acteerwerk (behalve dan Tilda Swinton als de verwaande ijsheks), maar dat wordt ruimschoots goedgemaakt door de prachtige vormgeving van The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe.
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe is gebaseerd op een boek van schrijver C.S. Lewis. Vanaf 1950 publiceerde hij elk jaar een deel van de Kronieken van Narnia, waarvan er in totaal zeven verschenen. De eerste drie delen werden verfilmd, waarna de stekker uit de filmreeks werd getrokken.
Nu zijn er toch weer nieuwe Narnia-films in aantocht. Netflix is bezig met een nieuwe filmreeks en die hebben niemand minder dan Barbie-regisseur Greta Gerwig gestrikt voor minstens twee van deze rebootfilms.
Partnerbijdrage
De Bondgenoten: Robert heeft zijn agressie niet onder controle en slaat erop los
10:00Jetske van den Elsen moest na opnames Hunted VIPS bijkomen: 'Zag overal camera's'
09:44TV-weerbericht: 'Zomerse temperaturen en veel zon in aantocht'
09:14Terugkijken: De Oranjezondag bespreekt opvallende opmerkingen Gidi Markuszower
08:25De TV van gisteren: 'Over Mijn Lijk is bijna niet te kijken, zo heftig'