TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Hollywood is doorgaans snel met films over gebeurtenissen die belangrijk zijn voor Amerika. De Vietnamoorlog is een uitzondering; het duurde een tijd voordat filmmakers dit gevoelige onderwerp durfden aan te pakken.
Pas in de late jaren 70 kwamen de eerste Vietnamfilms uit, met Apocalypse Now als bekendste. Een jaar vóór die film maakte Michael Cimino The Deer Hunter. Van de drie uur durende film gaat een derde over het leven van een aantal vrienden in een Amerikaans stadje. Het tweede deel gaat over hun ervaringen in Vietnamees krijgsgevangenschap.
Het slot van de film draait om hun ervaringen bij hun terugkeer in Amerika. Zo laat Cimino op indringende wijze zien wat voor effect een oorlog op een mens kan hebben, ook als die oorlog al lang is afgelopen.
Robert De Niro en Meryl Streep kregen Oscarnominaties voor hun rollen, Christopher Walken won de Oscar voor beste mannelijke bijrol.
Na het succes van The Deer Hunter was regisseur Michael Cimino hot in Hollywood. Productiemaatschappij United Artists gaf hem carte blanche voor zijn volgende project. Dat bleek niet zo'n goed idee. Het ruim drieënhalf uur durende Heaven's Gate werd een flop van jewelste.
Wat heet: de film – die dik veertig miljoen dollar had gekost – leverde slechts drieënhalf miljoen op. Het scheelde niet veel of Cimino had United Artists eigenhandig de nek omgedraaid: het bedrijf kon een faillissement maar net afwenden.
The Deer Hunter is op woensdag 11 juni 2025 om 20:30 uur te zien op SBS9.
Hoe voelt de Vierdaagse? Herman van der Zandt en Sosha Duysker halen vier dagen verhalen van de deelnemers op. Dag 1 voert door de Betuwe, over de dijk tussen Lent en Oosterhout. Start en eindpunt is het Nijmeegse plein De Wedren.
Justine Marcella is weg bij Shownieuws
11:00Martine van Os over nieuwe seizoen We Zijn er Bijna!: 'Elk levensverhaal is boeiend'
10:02Gerard Joling praat mond voorbij: 'Nieuw seizoen van Only Joling op komst'
08:40Komende week in B&B Vol Liefde: 'Ik plons zo samen het bed in' en Malgosia-vibes
07:57De TV van gisteren: 'Dit krijgen Glennis, Lale en Bram voor deelname aan Het Waren 2 Fantastische Dagen'