TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Britse komiek Sacha Baron Cohen is goed met typetjes. Hij werd beroemd als neprapper Ali G en scoorde een bioscoophit als de Kazachstaanse journalist Borat. Ook als de Oostenrijkse modejournalist Brüno deed hij het niet slecht.
Zijn volgende typetje? In The Dictator speelt hij Aladeen, de dictator van het fictieve land Wadiya.
Hij komt naar New York om een toespraak te houden voor de Verenigde Naties. Ook wil de VN hem graag ondervragen over de kernwapens die Wadiya heeft.
Zover komt het niet. Voor hij bij het VN-gebouw aankomt, wordt de dictator ontvoerd.
Zijn ontvoerder scheert diens kenmerkende baard af. Ondertussen vertelt een dubbelganger van Aladeen tegen de leden van de VN dat Wadiya een democratie zal worden.
Aladeen slaagt erin te ontsnappen. Zonder baard en zonder land moet hij proberen zijn schrikbewind te redden.
Bij wijze van promotiestunt voor The Dictator ging Sacha Baron Cohen in februari 2012 verkleed als Aladeen naar de uitreiking van de Oscars.
Hij droeg een urn bij zich. Tijdens een interview op de rode loper vertelde Aladeen aan Ryan Seacrest dat daarin de as van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-il zat.
Even later gooide hij – zogenaamd per ongeluk – de urn leeg over Seacrests smoking. De organisator van de Academy Awards was niet gecharmeerd van die grap.
Cohen kwam dat jaar niet verder dan de rode loper. De Oscaruitreiking, en dus ook de beruchte feestjes erna, gingen aan zijn neus voorbij.
Presentator Maurice Lede wordt NOS-correspondent in Afrika
14:08Veel Eredivisie-toppers zijn dit weekend gewoon gratis te zien bij ESPN
13:39Urk-Mathilde en Gerda over hun deelname aan Echte Meisjes in de Jungle: ‘Nog steeds ruzie’
11:45Nagenieten: Alle Nederlandse medailles van de Olympische Winterspelen 2026 op een rij
11:29Dit zijn de boeren van Boer Zoekt Vrouw 2026