TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
“Er is een Chinees gezegde: Als mensen kanker krijgen, gaan ze dood. Niet door de kanker, maar door de angst.” Zo probeert de moeder van de Chinees-Amerikaanse Billi (Awkwafina) haar ervan te overtuigen dat het juist goed is om haar oma (Hong Lu), die in China woont, niet te vertellen dat ze ongeneeslijk ziek is.
Vanuit heel de wereld komen neven, nichten en kleinkinderen naar China; zogenaamd om de bruiloft van een neef te vieren, maar de werkelijke reden is dat iedereen zo afscheid van oma kan nemen.
Dat geeft die feestelijke familiereünie in The Farewell een donker randje, zeker omdat de familieleden van mening verschillen over of ze oma het slechte nieuws nu wel of niet moeten vertellen.
Regisseur Lulu Wang houdt de balans tussen dat verdriet en de blijdschap en humor van een familiebijeenkomst strak in het oog in dit op haar eigen ervaringen gebaseerde drama.
Wang heeft The Farewell niet alleen geregisseerd en geschreven, ze speelt ook piano op de soundtrack van de film.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
De TV van gisteren: Monsterzege Oranje tegen Zweden gezien door 4,6 miljoen
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'